Uçak bileti nasıl alınır?


Biletbayi.com web sitesinde yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti ve otobüs bileti satışı yapılmaktadır.
Sitemizden bilet satın almak için “arama” kısmından “hareket” ve “varış” noktaları, uçuş tarihi ve yolcu sayısı bilgilerini belirtin.
“Tek yönlü” uçak bileti satın almak için “arama formu” kısmında “Tek yön” seçeneğini işaretleyin.
Biletinizi satın alırken; yolcular arasında “çocuk yolcu” varsa sayısı ile birlikte belirtin.
Son adım olarak “Sınıf” bölümünden biletinizi hangi sınıfta alacağınızı belirleyin. (Ekonomi, Promosyon, Business)
“Arama” bölümünden bilet kriterlerinizi belirledikten sonra ekranda anlaşmalı olduğumuz havayolu firmaları çıkmaya başlar. Ekranda “en ucuz uçak bileti” teklifini veren havayolu firmasını seçerek ilerleyin.
Ekranda beliren havayolu firmaları, gidiş yönünde hizmet veren havayolu şirketlerinin sayısına bağlı olarak uzun sürebilir.
Arama işlemi tamamlandığında ekranda en ucuzdan en pahalıya doğru sınıflarıyla birlikte sıralanır.
Arama sonuçlarında görülen fiyatlar; havayolu firmasının kampanyalarına göre, yolcu sayısına göre ve alternatif havayolu firmalarının sayısına göre belirlenir.

Uçak bileti satın alma

Arama sonuç ekranının üst kısmında yer alan “Filtreleme” bölümünden uçuş bilgilerini değiştirebilirsiniz. “Saat aralığı”, “Firmalar”, “Fiyat aralığı”, “Aktarmasız” ve “İade edilebilir” bölümlerini arama kriterinize göre değiştirerek var olan sayfa üzerinde değişiklikler yaparak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. 

filtreleme

Uçak bileti fiyatları belirlenirken karayolu aktarmalı olan havalimanlarının fiyatları daha uygun olarak karşınıza çıkar. Ancak burada “karayolu” ile bir müddet yolculuk yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. 

Bu aşamadan sonra "Genel toplam" sayfası açılır. Ödeme miktarınızı kontrol ettikten sonra satın alma işlemine devam edebilirsiniz. 


Yararlı buldunuz mu?
  • |

.
Hazırlanıyor...