Rezervasyon şartları nelerdir?


Havacılık genel kurallarında; Atlasglobal, Pegasus, Borajet ve SunExpress, Onur Air havayollarına ait uçak biletlerinde opsiyonlu uçak bileti rezervasyonu yapılamakaktadır. Türk Hava Yolları’nda (THY) promosyonlu iç hat uçuşlarında da opsiyonlu bilet satın alınamamaktadır.
Dış hat seferlerinde uçuştan 48 saat öncesinden itibaren opsiyonlu bilet rezervasyonu yapılmasına izin verilmemektedir. Bu tip uçuşlarda, biletler direkt satın alınabilmektedir.
Genel kural gereği; tüm yurtdışı uçuşlarda 7 yolcudan fazlası (bebek, çocuk yolcular dahildir) için rezervasyon yaptırılamamaktadır. 7 kişiden fazla yolcu durumunda ikinci bir rezervasyon talebi oluşturmanız gerekmektedir. Çocuklar, tek başlarına rezervasyon yaptıramazlar.
“Bebek yolcu” sınıfında yer alan 0-2 yaş arası bebekler, kucakta taşınmaktadırlar. Bu yolcular için koltuk ayrılmamaktadır.
18 yaşından küçük yolcuların tek başlarına yolculuk yapabilmeleri için ailelerinin iznini gösteren “muvaffaktaneme” belgesini ibraz ettirmeleri zorunludur. Aksi halde tek başlarına yolculuk yapamazlar.
Bir yolcu, aynı tarihler aralığında farklı güzergahlarda bilet satın alabilir. Ancak havayolu firmasının “fazla yer işgali” nedeniyle iptal ettiği biletlerden Biletbayi.com sorumlu değildir. 

Yararlı buldunuz mu?
  • |

.
Hazırlanıyor...