Online Rezervasyon

Online rezervasyon nasıl yapılır?

Biletbayi.com web sitemizde online rezervasyon yaptırırken “gidiş yönü” için en az 1 veya daha fazla, dönüş için ise en fazla 355 gün sonrasına biletleme işlemi yapılabilmektedir. “Dönüş yönü” biletlerinde 365 günden daha fazla sürelerde bilet satın alınamamaktadır.
Sitemizden ön rezervasyon (opsiyonlu bilet) yaptırabilirsiniz. İşlem yaptığınızda tarafınıza gönderilen e-mailden biletinizi onaylatabilirsiniz. Gönderilen e-mail, havayolunun yoğunluğuna göre ilerleyen dönemlerde gönderilebilmektedir. E-mailin geldiği tarihten itibaren uçak biletinizi satın alabilirsiniz. 

Rezervasyon şartları nelerdir?

Havacılık genel kurallarında; Atlasglobal, Pegasus, Borajet ve SunExpress, Onur Air havayollarına ait uçak biletlerinde opsiyonlu uçak bileti rezervasyonu yapılamakaktadır. Türk Hava Yolları’nda (THY) promosyonlu iç hat uçuşlarında da opsiyonlu bilet satın alınamamaktadır.
Dış hat seferlerinde uçuştan 48 saat öncesinden itibaren opsiyonlu bilet rezervasyonu yapılmasına izin verilmemektedir. Bu tip uçuşlarda, biletler direkt satın alınabilmektedir.
Genel kural gereği; tüm yurtdışı uçuşlarda 7 yolcudan fazlası (bebek, çocuk yolcular dahildir) için rezervasyon yaptırılamamaktadır. 7 kişiden fazla yolcu durumunda ikinci bir rezervasyon talebi oluşturmanız gerekmektedir. Çocuklar, tek başlarına rezervasyon yaptıramazlar.
“Bebek yolcu” sınıfında yer alan 0-2 yaş arası bebekler, kucakta taşınmaktadırlar. Bu yolcular için koltuk ayrılmamaktadır.
18 yaşından küçük yolcuların tek başlarına yolculuk yapabilmeleri için ailelerinin iznini gösteren “muvaffaktaneme” belgesini ibraz ettirmeleri zorunludur. Aksi halde tek başlarına yolculuk yapamazlar.
Bir yolcu, aynı tarihler aralığında farklı güzergahlarda bilet satın alabilir. Ancak havayolu firmasının “fazla yer işgali” nedeniyle iptal ettiği biletlerden Biletbayi.com sorumlu değildir. 

Ön rezervasyonumu nasıl değiştirebilirim?

Biletbayi.com web sitemizden bilet rezervasyonu yaptırdığınızda, sistemde belirttiğiniz e-posta adresinize bir doğrulama e-maili gönderilir. Henüz biletleme işlemi tamamlanmamış uçuşlarınıza ait değişiklikler yapmak için (0216) 572 50 00 numaralı iletişim hattımızdan değişiklik yaptırabilirsiniz. Değişiklik yapmak için kimlik bilgileriniz ve PNR numaranızın yanınızda hazır olması gerekmektedir. 

Opsiyonlu rezervasyonumu nasıl görüntüleyebilirim?

Biletbayi.com sitemiz üzerinden yaptırdığınız rezervasyonları görüntüleyebilmek için sitemizin üst bölümünden “Biletlerim” kısmından PNR numarası, “Telefon” veya “Soyadı” bölümünü girerek görüntüleyebilirsiniz. 

Uçuşa yedek yazılabilir miyim?

Rezervasyon yaptırdığınız uçağın dolu olması durumunda “yedek yazma” hakkınızı kullanabilirsiniz. Ancak bu işlem, sitemiz üzerinden yapılmamaktadır. Yedek yazılmak için (0216) 572 50 00 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. 
.
Hazırlanıyor...