Uçuştan ne kadar süre önce havaalanında olmalıyım?


Uçuşlarda en sık yaşanan problemlerin başında uçağı kaçırma sorunudur. Bu tip sorunlarla karşı karşıya kalmamak için yurtiçi uçuşlarınızda uçuştan en az 1 saat (60 dakika) önce, yurtdışı uçuşlarında ise 90-120 dakika öncesinden havalimanına giderek bagaj ve diğer işlemleri yapmanız gerekiyor.
Bagaj ve biletleme işlemi yapmayan yolcular uçaklarına binemezler. Bu nedenle süre her ne kadar belli bir ölçüde verilmiş ise de havalimanına uzaklığınızı, trafiğin durumunu ve özel durumlarınızı göz önünde bulundurarak daha erken sürede havalimanında olmanızı öneriyoruz.
Bayram, yılbaşı, resmi tatiller ve diğer umumi tatil günlerinde check-in işleminin yapıldığı alanlarda uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Böyle bir zaman denk gelen bir seyahat yapacak iseniz havalimanına erken saatte gitmeniz, daha faydalı olacaktır.
Zamanlamayı doğru yaptığınız halde kuyruk uzun ve sıranın size gelmeyeceğini düşünüyorsanız, görevlilere uçağınızın kalkış saatine az kaldığını bildirin. Görevliler; uçuşu erken olan yolculara öncelik hakkı tanıyacaklardır. 

Yararlı buldunuz mu?
  • |

.
Hazırlanıyor...