3D Secure sistemi ne kadar güvenli?


İnternet sitelerinde alışveriş yapılırken kullanılan 3D Secure uygulaması, kart kuruluşları tarafından (VISA, MasterCard) kullanıma sunulan bir uygulamadır. MasterCard için “SecureCode”, VISA Kredi Kartı için  “Verified by Visa” adı verilmektedir. Kullanıcının kredi kartı 3D Secure destekli ise ilk kullanımda ekranda “kayıt” yönlendirilmesi yapılacaktır.

3D Secure sistemine nasıl kayıt olunur?

Kullanıcı ödeme yaparken çalıştığı banka 3D Secure uygulamasını destekliyorsa, yeni bir sayfa açılarak kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bankalara göre değişiklik arz eden bu durum, bazen çağrı merkezi numarasının belirlemesi ile de kendini gösterebilmektedir. 3D Secure uygulaması olan web sitelerde alışveriş yapılırken oluşturulan şifre kullanılır.

3D Secure sistemi nasıl çalışıyor?

Biletbayi.com web sitemizden bilet işlemi yaparken ödeme bölümüne gelindiğinde 3D Secure uygulaması kaydı yapmış iseniz sayfaya onaylandığına dair bir mesaj gelmektedir. Bu mesaj; bankanın işlemi onayladığı anlamına gelmektedir. Bu ekranda şifre istenen bölüme, oluşturduğunuz şifreyi girmeniz gerekiyor. 

Yararlı buldunuz mu?
  • |

.
Hazırlanıyor...