Opsiyonlu rezervasyon nedir?


Opsiyonlu Rezervasyon Nedir?

Uçak bileti almak istiyorsunuz ancak tarihiniz henüz belli değil mi? Opsiyonlu rezervasyon sayesinde karar vereceğiniz süre boyunca uçak bileti fiyatını sabitlemeniz ve uçaktaki yerinizi ayırtmanız mümkün.Biletbayi.com sitemiz üzerinden hem yurtiçinde hem de yurtdışı uçak biletlerinde kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz.

Diğer rezervasyonlardan farklı olarak ‘’opsiyonlu rezervasyon’’ havayolu firmasının belirlediği son tarihe kadar alınmadığı taktirde otomatik olarak iptal edilmektedir.  Rezervasyon yaptırdıktan sonra havayolu firması tarafından belirlenen opsiyon tarihi gün ve saat olarak tarafınıza kısa mesaj ve e-posta yoluyla iletilmektedir.

Opsiyon tarihleri firmalar tarafından belirlendiği gibi uzatılması veya değiştirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Belirtilen tarihler içerisinde biletinizi satın almak istiyorsanız, rezervasyon sonrasında kısa mesaj veya e-posta yoluyla size ulaştırılan ‘’PNR’’ kodu ile işlem yapabilirsiniz.

Uçak Biletinde Nasıl Rezervasyon Yapabilirim?

Uçak bileti rezervasyonu gerçekleştirmek için Biletbayi.com’u tercih edebilirsiniz. Arama kısmına seyahat etmek istediğiniz destinasyonların girişini yaptıktan sonra ‘’İptal/İade Edilebilir” seçeneğine tıklamanız yeterli. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza çıkan uçak seferlerinde size uygun saat ve fiyattaki bileti seçebilirsiniz. 
Opsiyonlu Bilet

Seferi seçtikten sonraki adımda ise yolcu bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak sayfanın en alt kısmında bulunan ‘’Rezervasyon Yap’’ kısmına tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra vermiş olduğunuz telefon numarasına ve e-posta adresine rezervasyon bilgileriniz ve ‘’PNR’’ kodunuz otomatik olarak gönderilmektedir. Rezervasyonun satışa çevrilebilmesi için bu bilgilerin saklanması zorunludur.

Rezervasyonumu Nasıl Satışa Döndürürüm?

İlk adım olarak Biletbayi.com’a giriş yaparak, ‘’Biletlerim’’ kısmına tıklıyoruz ve PNR kodumuzu yanımızda bulunduruyoruz.İkinci adımda açılan sayfada ‘’uçak bileti’’ butonuna tıklayarak PNR kodumuzu ve yanına başında ‘’0’’ olmadan rezervasyon yaparken vermiş olduğumuz telefon numarasının girişini yapıyoruz.Üçüncü ve son adımda ise bilet bilgilerinizi teyit ederek ödeme işlemini yapıyoruz ve 3 basit adımda biletinizi satın alabiliyorsunuz. Opsiyonlu rezervasyonlar bilet fiyatınızı ve uçaktaki yerinizi korumanızı sağlarken, aynı zamanda değişiklikler için gerekli olan süreyi de sizlere sunuyor. Bu süre boyunca düşünebilir ve değişen uçak bileti fiyatlarını takip edebilirsiniz.Tüm bu bilgiler yeterli gelmediyse detaylı bilgi ve rezervasyon için 444 50 00 veya 0850 430 4 430’u iletişim numaralarından çağrı merkezimize 7/24 ulaşabilirsiniz.


 

Yararlı buldunuz mu?
  • |

.
Hazırlanıyor...