Biletleme

Opsiyonlu rezervasyon nedir?

Opsiyonlu Rezervasyon Nedir?

Uçak bileti almak istiyorsunuz ancak tarihiniz henüz belli değil mi? Opsiyonlu rezervasyon sayesinde karar vereceğiniz süre boyunca uçak bileti fiyatını sabitlemeniz ve uçaktaki yerinizi ayırtmanız mümkün.Biletbayi.com sitemiz üzerinden hem yurtiçinde hem de yurtdışı uçak biletlerinde kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz.

Diğer rezervasyonlardan farklı olarak ‘’opsiyonlu rezervasyon’’ havayolu firmasının belirlediği son tarihe kadar alınmadığı taktirde otomatik olarak iptal edilmektedir.  Rezervasyon yaptırdıktan sonra havayolu firması tarafından belirlenen opsiyon tarihi gün ve saat olarak tarafınıza kısa mesaj ve e-posta yoluyla iletilmektedir.

Opsiyon tarihleri firmalar tarafından belirlendiği gibi uzatılması veya değiştirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Belirtilen tarihler içerisinde biletinizi satın almak istiyorsanız, rezervasyon sonrasında kısa mesaj veya e-posta yoluyla size ulaştırılan ‘’PNR’’ kodu ile işlem yapabilirsiniz.

Uçak Biletinde Nasıl Rezervasyon Yapabilirim?

Uçak bileti rezervasyonu gerçekleştirmek için Biletbayi.com’u tercih edebilirsiniz. Arama kısmına seyahat etmek istediğiniz destinasyonların girişini yaptıktan sonra ‘’İptal/İade Edilebilir” seçeneğine tıklamanız yeterli. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza çıkan uçak seferlerinde size uygun saat ve fiyattaki bileti seçebilirsiniz. 
Opsiyonlu Bilet

Seferi seçtikten sonraki adımda ise yolcu bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak sayfanın en alt kısmında bulunan ‘’Rezervasyon Yap’’ kısmına tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra vermiş olduğunuz telefon numarasına ve e-posta adresine rezervasyon bilgileriniz ve ‘’PNR’’ kodunuz otomatik olarak gönderilmektedir. Rezervasyonun satışa çevrilebilmesi için bu bilgilerin saklanması zorunludur.

Rezervasyonumu Nasıl Satışa Döndürürüm?

İlk adım olarak Biletbayi.com’a giriş yaparak, ‘’Biletlerim’’ kısmına tıklıyoruz ve PNR kodumuzu yanımızda bulunduruyoruz.İkinci adımda açılan sayfada ‘’uçak bileti’’ butonuna tıklayarak PNR kodumuzu ve yanına başında ‘’0’’ olmadan rezervasyon yaparken vermiş olduğumuz telefon numarasının girişini yapıyoruz.Üçüncü ve son adımda ise bilet bilgilerinizi teyit ederek ödeme işlemini yapıyoruz ve 3 basit adımda biletinizi satın alabiliyorsunuz. Opsiyonlu rezervasyonlar bilet fiyatınızı ve uçaktaki yerinizi korumanızı sağlarken, aynı zamanda değişiklikler için gerekli olan süreyi de sizlere sunuyor. Bu süre boyunca düşünebilir ve değişen uçak bileti fiyatlarını takip edebilirsiniz.Tüm bu bilgiler yeterli gelmediyse detaylı bilgi ve rezervasyon için 444 50 00 veya 0850 430 4 430’u iletişim numaralarından çağrı merkezimize 7/24 ulaşabilirsiniz.


 

Opsiyonlu rezervasyonumu nasıl satın alabilirim?

Opsiyonlu rezervasyon yaptırdığınız bileti satın almak için sitemizin “Biletlerim” bölümünden gerekli bilgileri girdikten sonra biletinize ulaşabilirsiniz. Ödeme yapmak için kredi kartı doğrulama sayfasından ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
Biletleri

Sitemizden yaptığınız herhangi bir rezervasyonun ödemesi yapıldıktan sonra bilet satın alınmış olarak kabul edilir. İptal ve iade koşullarına uygun olarak gerekli işlemleri yürütebilirsiniz. 

Bilet satış adımında neler yapmak gerekiyor?

Sitemizden rezervasyon yaptırırken, son aşamaya geldiğinizde; havayolu firmasının ve Biletbayi.com’un “satış sözleşmesi” bölümü karşınıza çıkacaktır. Kuralları kabul ettikten sonra biletinizi satın almış olursunuz. İşlemi başarılı bir şekilde tamamladığınızda bir “bilet numarası” oluşur. Biletleme işlemi doğru şekilde yapılmamış ise işlem iptal olur ve bilet numarası oluşmayacaktır. 

Bilet sınıfları hakkında bilgi alabilir miyim?

Promosyon Bilet: İadesi ve üzerinde değişikliğin yapılması mümkün olmayan biletlerdir. Daha detaylı bilgi almak için seçtiğiniz uçuş kurallarını okuyunuz.
Ekonomi Bilet: İadesi ve değişikliği havayolu firmasının kurallarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için seçtiğiniz uçuş kurallarını okuyunuz.
Business Bilet: İadesi ve değişikliği havayolu firmasının kurallarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için seçtiğiniz uçuş kurallarını okuyunuz.
.
Hazırlanıyor...