(+18)
(2-12)
(0-2)
(65+)

En Popüler Türk Havayolları Varış Noktaları

Türk Havayolları Hakkında

Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları, (THY) 1933 yılında kurulmuş bir şirkettir. İlk kurulduğu dönemlerde “Havayolları Devlet İşletme İdaresi” ismi ile anılan havayolu şirketi, 1935 yılına kadar Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı kalmış, bu dönemden sonra Bayındırlık Bakanlığı’na bağlanmıştır. 5 uçak ve 23 koltuk kapasitesi ile ilk uçuşunu 1933’ün Ağustos ayında gerçekleştiren Türk Hava Yolları’nın ilk genel merkezi Ankara’da kurulmuştur.
Kurulduğu günden bu yana, havacılık sektöründe sürekli öncü isimlerden biri olmayı başaran THY, aradan geçen zamanla, dünyanın en çok uçuş noktasına sahip havayolu şirketi olarak yoluna devam etmektedir. Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika uçuş ağına sahip olan şirket, 2015 yılında 61.2 milyon yolcu taşımıştır.
THY Filosu:
Airbus A340-300: 4 adet
Airbus A320-200: 20 adet
Airbus A321-200: 66 adet
Airbus A330-200: 20 adet
Airbus A330-300: 30 adet
Boeing 737-700: 1 adet
Boeing 737-800: 110 adet
Boeing 737-900ER: 15 adet
Embraer ERJ-195: 3 adet
Airbus A310-300F: 3 adet
Airbus A330-200F: 8 adet

Neden Türk Havayolları?

Türk Hava Yolları (THY) ile seyahat etmek bir ayrıcalıktır. Ülkemizin ilk ve en büyük havayolu şirketi olma özelliğine sahip olan şirket, yolcularının rahat yolculuk yapmalarını sağlamakla birlikte ucuz uçak bileti bulmaları konusunda da yardımcı olmaktadır. Dönemsel olarak düzenlenen uçak bileti kampanyaları, sabit indirimli kampanyalar gibi değişken indirimlerin sunulduğu THY’de promosyon bilet, ekonomik bilet ve bussines class sınıfında bilet satın alınabilmektedir. Sitemizin uçak bileti sorgulama ekranını kullanarak THY uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Check-In İşlemleri

Rahat bir seyahat için Türk Hava Yolları’nı (THY) seçti iseniz, yolculuğunuzun beklediğinizden çok daha rahat geçeceğini bilmenizi isteriz. THY online ve Kontuar Check-in hizmetleriyle yolcularının rahatlığına rahatlık katıyor.
THY Online Check-in:
Online check-in işlemini gerçekleştirmek çok kolay. Havalimanına gelmeden önce mobil cihazınızı kullanarak check-in işlemini gerçekleştirebilir, havalimanında bekleme yapmadan, uçağınıza geçiş yapabilirsiniz. Android ve IOS uygulamalarından birini indirerek basit kullanışlı THY mobil uygulamasından işlem gerçekleştirebilirsiniz.
Kontuar Check-in:
Kontuar check-in işlemi, havalimanlarının çoğunda yer alan kontuar makinelerinden yapılmaktadır. Bagajı olmayan yolcular, bu makinelerden yararlanarak biletlerini alabilir, uçağın kalkacağı kapıya doğru hareket edebilirler. 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Türk Hava Yolları (THY) ücretsiz bagaj hakkı ile misafirlerine keyifli bir yolculuk sunmaktadır. Bagaj hakkı ve ücretlendirme bilgileri aşağıdaki gibidir.
Yurtiçi uçuşlarda:
Bussines: 30 kg.
Ekonomi: 20 kg.
Promosyon: 15 kg.
Tüm yurtiçi uçuşlarda ek bagaj alma bedeli, kilogram başına 6 TL olarak belirlenmiştir.
Yurtdışı uçuşlarda:
Türk Hava Yolları (THY) yurtdışı uçuşlarda, ücretsiz bagaj hakkı sınırı ile ilgili bilgileri şirketin web sitesinden öğrenebilirsiniz. Bölgesel olarak değişen ücretli bagaj hakkı detayları için gideceğiniz yeri belirleyerek, kilogram başı yapmanız gereken ödemeyi görebilirsiniz. 

Koltuk Seçimi

Türk Hava Yolları (THY) ile yolculuk yapmak, artık çok daha rahat. Geniş diz mesafeli acil çıkış sırası koltuklarını da artık uçuşunuzdan önce satın alabilirsiniz. Koltuk seçimi, tercihlerinize göre ücretli/ücretsiz olabilir.
Koltuk seçimi hakkında bilinmesi gerekenler:
  • Koltuk (Acil Çıkış Sırası) Tüm Anadolu Jet seferlerinde 27.00 TL bedel ile satın alınabilmektedir.
  • Ücretli koltuk sayısı, uçak tiplerine bağlı olarak değişebilmektedir.
  • THY’nin ortak uçuş anlaşması olan diğer şirketlerde, koltuk seçimi hakkı bulunmamaktadır.
  • Ücretli koltuk seçimini, sadece biletli yolcular yapabilmektedir.
  • Emniyet ve güvenlik nedeni ile satın alınan ücretli koltukların değiştirilmesi hakkı THY’de saklıdır. Bu tip durumlarda, şirket en iyi alternatif seçenekleri sunmaktadır.
  • Yolcu, kendi isteği dışında verilen koltuktan memnun kalmadığı taktirde, iade talebinde bulunma hakkına sahiptir.
  • Ücretli koltuk hakkı, sadece bir uçuş için kullanılabilir ve başka birinin adına devredilemez. 

Yiyecek İçecek ve İkram

Türk Hava Yolları, uçuş mesafesine bağlı olarak, ücretsiz yiyecek-içecek ikramı yapmaktadır. Bunun haricinde, uçaklarda bulunan servis hizmetlerinden yararlanarak yiyecek-içecek satın alabilirsiniz. Sıcak-soğuk yemekler, mezeler ve içeceklerin sunulduğu THY’de yerel ve dünya mutfaklarından örnek lezzetler sunulmaktadır. 

Biletleme Ücreti

Havayolu şirketlerinde biletleme ücretleri; varış noktasına, ülkenin vergilerine göre ve yapılan masraflara göre değişiklik göstermektedir. detaylı bilgi için firma ile görüşebilirsiniz. 
.
Hazırlanıyor...