(+18)
(2-12)
(0-2)
(65+)

En Popüler Pegasus Airlines Varış Noktaları

Pegasus Airlines Hakkında

Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding tarafından İstanbul merkezli olarak kurulan havayolu şirketidir. 2005 yılında Şevket Sabancı ve ailesine ait olan Esas Holding A.Ş tarafından satın alınmıştır. Aynı yıl Kasım ayı içerisinde tarifeli iç hat seferlerine başlayan Pegasus, Türkiye’de faaliyet gösteren 4. Tarifeli havayolu şirketidir.
Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Ali Sabancı’nın yaptığı Pegasus Havayolları’nın Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane’dir. 3 Ekim 2016 itibarıyla 60 tanesi Boeing 737-800, 12 tanesi Airbus A320-200ceo, 4 tanesi Airbus A320-200neo ve 1 tanesi Boeing 737-400’den oluşan filosuyla, yurtiçi ve yurtdışı sefer düzenleyen şirket, en genç filoya sahip havayolu şirketidir.
Yurtdışında 69, yurtiçinde 33, toplamda 40 ülkede 102 uçuş noktasına uçuş hizmeti sunan Pegasus Havayolları, Orta Doğu, Rusya, Orta Asya ve Kuzey Afrika’ya bölgelerinde hizmet vermektedir.
Pegasus Filosu:

12 adet Airbus A320

4 adet Airbus A320neo

61 adet Boeing 737-800

Neden Pegasus Airlines?

Pegasus Hava Yolları (Flypgs), kurulduğu günden bu yana gerek yurtiçi gerekse yurtdışı uçuşlarında misafirlerine en özel ayrıcalıklar sunarak keyifli seyahat etmelerini sağlıyor. Uçak bileti kampanyaları ile sık sık kendinden söz ettiren şirket, dönemsel olarak düzenlediği indirimleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Promosyon bilet, ekonomik bilet ve business class sınıf biletleriyle herkesin kesesine uygun seyahat etmeyi kolaylaştıran şirket ile yapacağınız seyahatlerinizde, keyifli sona ulaşacaksınız. Yurtiçi ve yurtdışı Pegasus uçak bileti satın almak için sitemizin “bilet sorgulama” ekranını kullanarak işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Check-In İşlemleri

Pegasus, yolcularının daha rahat seyahat etmelerini sağlamak amacıyla online check-in işlemlerinin kullanılmasını öneriyor. Online check-in işlemi yapmak için herhangi bir ödeme yapmaya gerek kalmamaktadır. Bununla birlikte Pegasus Plus üyeleri, online check-in’e açık havalimanlarında işlem yaptıklarında yurtiçi uçuşlarda 3 TL, yurtdışı uçuşlarında ise 4 USD’den başlayan uçuş puanı kazanmaktadırlar.
Online Check-in Ne İşe Yarar?
Online check-in, rahat bir yolculuk yapmak için oldukça ideal bir avantajdır. Havalimanında sıra beklemeye gerek kalmadan, mobil cihazlardan yapılan işlemlerin ardından havalimanına erken sürede gitmenize gerek kalmaz. Havalimanına gitmeden önce flypgs.com'dan Check-in sekmesinden Rezervasyon (PNR) Numarası ve isim-soy isim bölümlerini doldurarak işlem yapabilirsiniz. Online check-in işlemi yapan yolcular, herhangi bir bekleme yapmadan havalimanı güvenlik şeridini geçtikten sonra uçaklarına geçiş yapmak üzere uçağın kalkış yapacağı kapıya gidebilmektedirler. 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Pegasus Hava Yolları ile yolculuk yapanlar, bagaj hakkı konusunda da avantajlı seçeneklere sahip oluyorlar. Şirketin belirlediği paketlere göre bagaj hakkı aşağıdaki gibidir;
İç Hat/Kıbrıs:
Eko Paket: 15 kg.
Avantaj Paket: 20 kg.
Ekstra Paket: 25 kg.
Dış Hat:
Süper Eko Paket: 8 kg. El bagajı
Eko Paket: 20 kg.
Avantaj Paket: 20 kg.
Ekstra Paket: 25 kg.
Yukarıda belirtilen serbest bagaj hakkı sınırının geçmesi durumunda, havalimanında biletleme işlemi yapılırken ek ücret talep edilir. Ek bagaj ücretleri, yurtiçi uçuşlarda 4 TL’den başlamaktadır. Yurtdışı uçuşlarda fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/ucusun-icin-bilgiler/genel-kurallar#1338 sayfasını inceleyebilirsiniz.  

Koltuk Seçimi

Pegasus ile daha rahat bir yolculuk yapmak için özel koltuk seçimi yapabilirsiniz. Ekstra diz mesafesi özel koltuklardan yararlanmak isteyenler için koltuk ücretlendirmeleri aşağıdaki gibidir.
Uzun boylu yolcular için:
Uzun boylu olanlar ve rahat etmek isteyenler için;
Yurtiçi uçuşlar için: 24 TL
Yurtdışı uçuşlar için: 13 USD
Ön Koltuk:
Rahatça inip binmek isteyenler için;
Yurtiçi uçuşlar için: 20 TL
Yurtdışı uçuşlar için: 12 USD
Pencere Kenarı:
Rahatsız edilmek istemeyenler için;
Yurtiçi uçuşlar için: 16 TL
Yurtdışı uçuşlar için: 7 USD
Koridor Kenarı:
Sıkça yerinden kalkanlar için;
Yurtiçi uçuşlar için: 16 TL
Yurtdışı uçuşlar için: 7 USD
Diğer Koltuklar:
Birlikte oturmak isteyenler için;
Yurtiçi uçuşlar için: 10 TL
Yurtdışı uçuşlar için: 5 USD 

Yiyecek İçecek ve İkram

Pegasus ile seyahat ederken lezzetli yiyeceklerin tadına varabilirsiniz. Online bilet alımlarında, seyahate başlamadan önce; sıcak yemekler, atıştırmalıklar, sushi ve daha birçok yemek lezzetini uygun fiyatlarla değerlendirebilirsiniz. Pegasus Havayolları’nda tüm tarifeli uçuşlarda yiyecek-içecek ikramı ücretli olarak yapılmaktadır. 

Biletleme Ücreti

Havayolu şirketlerinde biletleme ücretleri; varış noktasına, ülkenin vergilerine göre ve yapılan masraflara göre değişiklik göstermektedir. detaylı bilgi için firma ile görüşebilirsiniz. 
.
Hazırlanıyor...