(+18)
(2-12)
(0-2)
(65+)

Onur Air Hakkında

Onur Air (Onur Air Taşımacılık A.Ş.), 1992 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. İlk uçuşunu kurulduğu yılın Mayıs ayında gerçeklştiren Onur Air, ilk uçuşunu t Airbus A320 kiralayarak başladı. 2003 yılına gelindiğinde "düşük ücretli" yerel uçuşlara başlayan Onur Air, 27 uçaktan oluşan Airbus filosuyla hizmet vermektedir. 
2013 yılında 250 milyon dolara Cankut Bagana tarafından satıldı. 2015 yılına gelindiğinde Bagana, şirketi sattığı fiyatın %42 sine 105 milyon dolara geri aldı.
​Türkiye'de EN9110:2005 Kalite ve Standardizasyon Belgesi'ne sahip olan Onur Hava Yolları, iç ve dış hatlarda sefer hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Neden Onur Air?


Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketlerinden Onur Air, indirimli kampanyalar, uçak bileti fırsatları sunan, yolcularının memnuniyeti adına özverili çalışan isimlerden biridir. Kurulduğu 1992 yılından bugüne kadar, iç ve dış hat taşımacılığında beğeni toplamayı başaran şirket, sektörün öncü isimlerinden biri olmakla birlikte, “kalite standartları” çerçevesinde hizmet sunmayı prensip haline getirmiş bir isimdir. Onur air uçak bileti satın almada sunduğu olanaklar, dönemsel olarak düzenlediği kampanyalarla havacılık sektöründeki yerini korumaya devam ederken, indirimli uçak bileti fiyatlarıyla ve promosyon uçak bileti avantajlarıyla yolcularını memnun etmeye devam ediyor.
Sitemizden, istediğiniz yöne uçak bileti satın alma kolaylıklarını yakalamak, Onur Air farkıyla seyahatlerinizi gerçekleştirmek için bilet sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. 

Check-In İşlemleri

Onur Air Check İn
Onur air, yolcularını memnun etme konusunda olanaklarını genişletmeye devam ediyor. Uçuşunuzun daha rahat hale gelmesi açısından online check in hizmetini sunan firma, rahat, keyifli ve konforlu uçuş yapmak isteyenler için ayrıcalıklı avantajlarını sunuyor.
Onur Air Check İn Nasıl Yapılır?
 • Onur air check in işlemleri, uçuştan 24 saat önce başlayıp, uçuşa 2 saat kalana kadar devam eder.
 • Online check in işlemi yapan yolcuların kontuara teslim edecekleri bagajları yoksa iç hatlarda uçuştan 30 dakika, dış hatlarda ise 45 dakika öncesinde havalimanında olmaları gerekmektedir.
 • Kontuara bagaj teslimatı yapacak yolcular; iç hat uçuşlarında uçuş saatinden en az 60 dakika, dış hat uçuşlarında ise 90 dakika öncesinden havalimanında bagajlarını teslim edecekleri kontuarda hazır beklemeleri gerekmektedir. 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Onur Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme
Onur Air, yolcularını rahat bir seyahat etmesi ve bagajlarının güvenli bir şekilde taşınması için, yolcuların aşağıda belirtilen koşullara dikkat edilmesini öneriyor.
Yolcu biletine kaydedilmiş ve etiket verilmiş tüm bagajlarınız, Onur Air sorumluluğundadır.
 • İç hat seferlerinde “serbest bagaj hakkı” 15 kg’dır. Fazla bagaj ücretlendirmesi, kilogram başına 6 TL olarak hesaplanmaktadır.
 • Dış hat seferlerinde “promosyon bagaj hakkı” 20 kg, “esnek bagaj hakkı” 25 kg, ekstra bagaj hakkı ise 30 kg’dır.
 • Kontuara verilecek koliler, uçak altında taşınmakta olup, kolileri hazırlarken, dağılmayacak şekilde düzenlenmesine ve 15 kg’ı geçmemesine dikkat edilmelidir.
 • Bagaj sahiplerinin (turşu, bal, reçel vb.) gibi akıcı maddeleri bagajlarına koymamaları, yanıcı ve kırılacak malzemeleri bagajlarına almamaları önemle rica olunur.
 • Fazla bagaj ödemesini yolcunun kabul etmesi durumunda, “fazla bagaj hakkı” sınırlarına uyulmadığında, bagaj, uçağa alınmayabilir.
 • Bebek yolcularda “serbest bagaj hakkı” 10 kg. olarak belirlenmiştir.
 • Özel durumlu spor malzemelerinde (sörf, kayak, okçuluk, golf, dalış takımı vs.) malzemelerde bagaj bedeli olarak 24 TL talep edilmektedir. Ödeme, check in işlemi yapıldığı esnada istenir. Uçuş tamamlandıktan sonra, kırılmış veya hasar görmüş malzemeleriniz için havalimanından çıkış yapmadan önce “kayıp eşya bölümü”ne başvurulması gerekmektedir.
 

Koltuk Seçimi

Onur Air Koltuk Seçimi
 
Rahat bir yolculuk için koltuk seçimi önemlidir. Onur Air, yolcularının keyifli bir yolculuk yapmaları ve istedikleri gibi seyahat etmeleri için koltuk seçi hakkı tanıyor. Koltuk seçimi için bilinmesi gereken kurallar aşağıdaki gibidir;
 
 • Koltuk seçimi yapılmadan da biletleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Koltuk seçimi yapılmış biletlerin iptal edilmesi durumunda; biletin iptal edilmeye uygun ise koltuk bedeli yolcuya geri iade edilir. Değiştirilen biletlerde, koltuk seçimi de otomatik olarak diğer uçuşa aktarılmaktadır. Ancak yeni uçaktaki aynı koltuk dolu ise seçilen koltuğun iadesi gerçekleştirilir.

Yiyecek İçecek ve İkram

Onur Air Yiyecek ve İçecek İkramı
Onur Air, keyifli bir yolculuğun gerçekleşmesi için yolcularına ekstra hizmetler sunmaya devam ediyor. Uçuşlarınızda, sıcak ve soğuk alkolsüz ve alkollü içecekler, sandviçler, tatlı-tuzlu ve diğer atıştırmalıklar sunulmakta olup, seyahat esnasında Cafeteria Onair Menüsü'nden satın alabilirsiniz. 

Biletleme Ücreti

Havayolu şirketlerinde biletleme ücretleri; varış noktasına, ülkenin vergilerine göre ve yapılan masraflara göre değişiklik göstermektedir. detaylı bilgi için firma ile görüşebilirsiniz. 
.
Hazırlanıyor...