(+18)
(2-12)
(0-2)
(65+)

En Popüler Atlasjet Airlines Varış Noktaları

Atlasjet Airlines Hakkında

14 Mart 2001 tarihinde Öger Holding tarafından kurulan Atlasglobal, iç ve dış hatlarda tarifesiz seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı yapmak üzere ruhsat almıştır. İlk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştiren şirket, 2 adet Boeing B-757-200 tipi uçak ile seferlere başlamış, aynı yılın Eylül ayında aynı tipte üçüncü uçağını da filosuna dahil etmiştir. Aradan geçen 2 yıllık süreçten sonra Temmuz 2003 tarihinde yine 1 adet Boeing B-757-200 tip uçağı da filosuna dahil ederek seferlerine toplamda 4 uçakla devam etmiştir.
2004 Nisan ayında Murat Ersoy’un önderliğinde yeni bir yapılanmaya giren Atlasglobal, 14 Haziran 2004 tarihinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından "İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı” yapmak üzere ruhsatlandırılmıştır. 1 Temmuz 2004 tarihinden itibaren şirket iç hatlarda tarifeli uçuş hizmeti vermeye başlamıştır.
Atlasglobal Filosu:
 • 1 adet Airbus A319-100
 • 8 adet Airbus A320-200
 • 13 adet Airbus A321

Neden Atlasjet Airlines?

İç ve dış hat yolculuklarında, misafirlerine özel fırsatlar sunarak rahat etmelerini sağlayan Atlasglobal, uçak bileti kampanyaları ile yolculukta rahatlık arayanlara hizmet sunuyor. 14 Mart 2001 tarihinde kurulan şirket, kurulduğu günden bu yana sürekli en iyi fiyatlar, en esnek seçenekler ve yolculukta beklentileri karşılayan yönleriyle dikkat çekiyor. Dönemsel kampanyalar, uçuşta ekstra avantajlarla dolu ayrıcalıklar sunan havayolu şirketi ile keyifli yolculuk yapmanın ayrıcalıklarını elde edebilirsiniz. Atlasglobal uçak bileti fiyatları; promosyon bilet, ekonomik bilet ve lüks sınıfta seyahat etmek isteyenlere seçkin hizmetlerini sunuyor. Sitemizin “bilet sorgulama” ekranını kullanarak seyahat etmek istediğiniz yöne doğru kolaylıkla Atlasglobal uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Check-In İşlemleri

2D Barkod, Online check-in
Atlasglobal ile rahat bir seyahat etmek için online check in işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 2D barkodlu mobil boarding pass (biniş kartı) kolaylığını deneyerek, havalimanında sıra beklemeden biletleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mobil cihazınızla 2D Barkod, Online check-in yaptığınızda, cep telefonunuza Atlasglobal tarafından bir SMS gönderilecektir. SMS’te belirtilen link ile havalimanında sıra beklemenize gerek kalmadan direkt uçağınıza biniş sağlayabilirsiniz.
Check in
 • Havalimanında check-in işlemi yapmak için iç hatlarda uçuşunuzdan en az 1 saat, dış hatlarda ise en az 2 saat öncesinden havalimanında olmanız gerekmektedir.
 • Bilet, bagaj işlemlerinizi iç hat uçuşlarda kalkıştan en az 30 dakika önce, dış hatlarda ise 1 saat öncesinden yapmış olmanız gerekmektedir. Biletleme ve bagaj işlemi yapılmayan uçuşlarda, hakların tamamından feragat edebilirsiniz.
 • Hızlı check-in işlemini havalimanında self servis check-in kiosk makinelerini kullanarak gerçekleştirebilir, herhangi bir sıra beklemeden uçağınıza geçiş sağlayabilirsiniz.
 • Check-in işlemi yaparken, iç hat uçuşlarında; Resimli bir kimlik belgesi, nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı, resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen kimlikler, sağlık karnesi ve doğumdan bir ay sonrasına kadar olan doğum belgesi (ebeveynin kimliği ile birlikte) kabul edilecektir. Bunun dışında kimlik fotokopisi veya TC kimlik numarası ile check-in işlemi yapılamamaktadır. 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Atlasglobal ile daha rahat seyahat etmek için bagaj hakkı kurallarına ve ücretlendirme kurallarına dikkat etmeniz önemle rica olunur.
 • Tüm iç hatlarda serbest bagaj hakkı 30 kg’dır.
 • Dış hat uçuşlarında serbest bagaj hakkı 40 kg’dır. Ancak bazı uçuşlarda artış veya eksilme görülebilmektedir. Lütfen uçuş yapacağınız yönün serbest bagaj hakkını kaç kg. olduğunu öğrenin.
Fazla Bagaj Ücretlendirme
Atlasglobal ile tüm yurtiçi uçuşlarında serbest bagaj hakkının üzerinde olan bagajlardan kg. başına 6 TL, dış hat uçuşlarında ise 5 ile 7 USD arasında ücret talep edilmektedir. 

Koltuk Seçimi

Atlasglobal ile yolculuk yaparken istediğiniz koltuk numarasını seçebilirsiniz. Bunun için online check-in işleminde “koltuk seçimi” bölümünü kullanabilir, havalimanına geldiğinizde biletleme ve bagaj işlemlerini gerçekleştirirken yapabilir veya self servis check-in kiosk makinelerini kullanarak da koltuk seçiminde bulunabilirsiniz.
 • Koltuk seçimi yapılmış biletlerin iptal edilmesi durumunda, bilet iptal edilmeye uygun ise ödenen koltuk ücreti iade edilir.
 • Değişim yapılan biletlerde, alınmış koltuk otomatik olarak diğer uçağa aktarılır, belirtilen koltuk boşta değilse, koltuk ücreti iade edilir. 

Yiyecek İçecek ve İkram

Atlasglobal, yolcularının rahat bir seyahat etmesi için “uçan şef” özelliğini misafirlerine sunuyor. 3 saat ve üzerinde süren yolculuklarda uçan şeflerin hazırladıkları Türk ve dünya mutfağından farklı lezzetleri, seyahatinizde değerlendirebilirsiniz. Uçan şefler; İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Londra, Paris, Milano, Kuveyt, Düsseldorf, Bağdat, Bişkek, Amsterdam, Sharjah, Doha, Zürih, Stockholm, Hamburg ve Kopenhag uçuşlarında hizmetinizde olacaklardır. 

Biletleme Ücreti

Havayolu şirketlerinde biletleme ücretleri; varış noktasına, ülkenin vergilerine göre ve yapılan masraflara göre değişiklik göstermektedir. detaylı bilgi için firma ile görüşebilirsiniz. 
.
Hazırlanıyor...