(+18)
(2-12)
(0-2)
(65+)

En Popüler AnadoluJet Varış Noktaları

AnadoluJet Hakkında

Anadolu Jet Hava Yolları, 23 Nisan 2008 tarihinde Türki Hava Yolları (THY) tarafından farklı bir marka olarak havacılık sektörüne kazandırdığı düşük maliyetli havayolu şirketidir. Ankara merkezli olarak kurulan şirketin hizmete başlamasıyla, Ankara’nın Anadolu’nun diğer şehirlerine bağlantısı çok daha olanaklı hale gelmiştir.
Kurulduğu ilk dönemlerde 5 uçak filosuyla havacılık sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Anadolu Jet, 2010 yılının ilk yarısında filosundaki uçak sayısını 10’a yükseltmiştir. “Uçmayan Kalmasın” sloganı ile hareket eden şirket, her geçen gün uçuş ağlarını genişleterek daha fazla noktaya sefer düzenlemeye devam etmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ortak iç hatlara ve Kıbrıs Ercan Havalimanı olmak üzere toplamda 45 uçuş noktasına hizmet götürmektedir. 

Neden AnadoluJet?

Türk Hava Yolları’nın (THY) alt markası Anadolu Jet, ucuz uçak bileti hizmetleriyle dikkat çekmektedir. Dönemsel olarak düzenlediği kampanyalarla daha ekonomik seyahat etmek isteyenlerin gözde tercihleri arasında yer alan şirket, 49 TL’den başlayan bilet fiyatlarıyla, herkesin rahatlıkla seyahat etmesine olanak tanımaktadır.
Kurulduğu günden bu yana sürekli yenilikler ve yeni indirim kampanyalarıyla adından söz ettiren Anadolu Jet, promosyon uçak bileti ve ekonomik uçak bileti seçenekleriyle hizmet vermeye devam etmektedir. 

Check-In İşlemleri

Online Check-in
Anadolu Jet yolcuları, rahat ve kolay yolculuk yapmak için  şirketin www.anadolujet.com web adresinden online check-in işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Online check-in işlemi için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir.
  • Anadolu Jet internet web sitesine giriş yapın.
  • Bilet sorgulama ekranından PNR (uçuş numarası) girişi yapın.
  • Karşınıza çıkan ekrandan “check-in” seçeneğini işaretleyin.
Basit birkaç adımda online check-in işlemini gerçekleştiren yolcuların, uçuştan en az 24 saat öncesi ve uçuşa 90 dakika süre kalana kadar check-in işlemini gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Online check-in işlemi yaptıran Anadolu Jet yolcularının havalimanında sıraya girmelerine gerek kalmadan güvenlik şeridini geçtikten sonra uçağın hareket edeceği biniş kapısına gidebilmektedirler.
Havalimanında check-in
Bagajı olan yolcular, online check-in işlemini gerçekleştirdikten sonra havalimanından bagajlarını teslim edebilmektedirler. Ayrıca check-in yaptırmak için havalimanında, Anadolu Jet biletleme bölümleri aktif şekilde hizmet vermektedir. 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Anadolu Jet yolcuları, iç hat uçuşlarında 15 kg. bagaj hakkına sahiptirler. Bu sınırı aşan bagajlar için en ücret talep edilmektedir. Ek bagaj ücretleri, uçuş yönü ve çeşidine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Anadolu Jet bagaj kuralları aşağıdaki gibidir.
  • Bagajda; sıvı, kesici, delici ve yanıcı malzemelerin taşınması yasaktır.
  • 15 kg. serbest bagaj hakkını aşan bagajlar için iç hatlarda direkt uçuşlarda kilogram başına 6 TL, aktarmalı uçuşlarda ise 8 TL talep edilmektedir.
  • El bagajlarının ebatlarının 23x40x55 cm. boyutunu aşmaması gerekmektedir. Aşan bagajlar için biletleme işlemi sırasında barkod numarası verilecek kargo bölümünde taşınması sağlanır.
  • Her bir parçanın toplam ağırlığının 32 kg’ı aşmaması gerekmektedir. 

Koltuk Seçimi

Anadolu Jet yolcuları, özel nedenlerinden dolayı ek koltuk talebinde bulunabilmektedirler. İlave koltuk ve diğer koltuklardan yararlanmak için THY satış ofislerinden veya 444 2 538 numaralı telefondan bilgi alabilir, koltuk talebinde bulunabilirsiniz. 

Yiyecek İçecek ve İkram

Anadolu Jet yolcuları, uçuşlarında uçak içi servisinde ikram edilen su, çay veya kahve; ücretsiz yiyecek olarak ta kek veya sandviç için herhangi bir ücret ödememektedirler. 

Biletleme Ücreti

Havayolu şirketlerinde biletleme ücretleri; varış noktasına, ülkenin vergilerine göre ve yapılan masraflara göre değişiklik göstermektedir. detaylı bilgi için firma ile görüşebilirsiniz. 
Hazırlanıyor...