Yusufeli Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Artvin - 8

Telefon Alan Kodu

466

Otogar Sayısı

0

Artvin’in bir ilçesi olan Yusufeli, M.Ö 3000 yılına dayanan tarihi ile Bronz Çağı’na dayandırılmaktadır.

Doğusunda Erzurum’un Olur ve Oltu ilçeleri, güneyinde Erzurum’un Tortum, Uzundere ve İspir ilçeleri, batısında Rize’nin Çamlıhemşin ve Ardeşen ilçeleri, kuzeyinde ise Artvin merkez ve Murgul ilçelerini barındıran Yusufeli, halk müzikleri, halk oyunları ile ön plana çıktığı gibi tarihi ve doğal güzellikleriyle de kendinden söz ettiren bir ilçedir.

Tulum, zurna, asma davul gibi çalgı aletleriyle de kendine has bir geleneğe sahip olan ilçe halkının geneli Kuman veya Kıpçak Türklerinden oluşmaktadır.

2015 nüfus sayımlarına göre 20,917 olarak hesaplanan nüfusa sahip olan Yusufeli, Artvin merkezine 50 km. uzaklıkta yer almaktadır. Artvin otobüs bileti alarak şehir merkezinden ile minibüsleriyle ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Yusufeli’ne nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Artvin otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Yusufeli Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Yusufeli Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Yusufeli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Yusufeli Otobus Bileti Almak için Yusufeli Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Yusufeli Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Adana - Yusufeli 300 TL
Hazırlanıyor...