Yozgat - Çandır Otobüs Biletleri

0 KM

Süre

00:00 SAAT

En Ucuz Fiyat

0 TL
Arama yaptığınız güzergahta herhangi bir sefer bulunamamaktadır. Dilediğiniz güzergaha en yakın Alternatif Rotaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Biletbayi.com olarak, Yozgat'dan Çandır'a en ucuz otobüs seferlerini ve en önemli otobüs firmalarını sizler için bir araya topladık. Gitmek istediğiniz güzergah üzerinde otobüs sefer saatleri ve fiyatlarını karşılaştırıp, en uygun fiyatı bulabilirsiniz.
Yozgat Hakkında

İç Anadolu bölgesinin küçük bir ili olan Yozgat, Ankara'ya 214 km. uzaklıkta yer almaktadır. 

Alişar Höyüğü'nde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında M.Ö. 3000 yıllarından kalma buluntulara denk gelinmiştir. Hititlerin yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen Yozgat, günümüz yapılanmalarıyla daha nezih ve yaşanılır bir kent haline gelmiştir.

İl plaka kodu 66 olan Yozgat'ın nüfusu, 2015 sayımlarına göre 98,248'dir. Çevre yolunun stabil bir şekilde çalışmasından dolayı civardan gelenlerin genellikle otobüs yolculuğunu tercih ettikleri görülmektedir.

Yozgat'a nasıl gidilir?

Sitemizden arama yaparak Yozgat otobüs bileti seçeneklerini değerlendirerek daha rahat ve konforlu şekilde yolculuğunuzu tamamlayabilir, en ucuz otobüs bileti ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Yozgat otobüs bileti veya Yozgat yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Yozgat otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Çandır Hakkında

Türkiye’nin iç Anadolu bölgesinde yer alan Çandır, Yozgat ilinin bir ilçesidir.

Tarihi geçmişi hakkında kesin bilgiler olmamakla birlikte Hititler döneminden kalma bir yerleşim yeri olduğuna dair kaynaklarda bilgiler bulunmaktadır. Farklı kaynaklarda yer alan bilgiler göre Bizans döneminde de yerleşim yeri olan Çandır, Anadolu Selçukları döneminde Dulkadiroğluları Beyliği tarafından yerleşim yeri haline getirilmiştir. 1930’da belediyeye sahip olan Çandır, 1948 yılında bucak statüsüne yükselmiş, 1990 yılına gelindiğinde TBMM’de kabul edilen karar ile Yozgat’ın ilçesi olmuştur. 2015 nüfus sayımına göre 4,399 nüfusa sahip olan ilçe ile Yozgat il merkezi arası 112 km.’dir.

Çandır’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Yozgat otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çandır Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...