Yakakent Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
YAKAKENT
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
YAKAKENT
İSTANBUL
Yakakent

Yakakent Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Samsun - 55

Telefon Alan Kodu

362

Otogar Sayısı

0

Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde, Samsun’un bir ilçesi olan Yakakent, 1963 yılında belediyeye kavuşmuş, 1991 yılında kasaba statüsüne yükselmiş daha sonraları ise TBMM’de alınan karar ile ilçe statüsüne yükselmiştir.

Daha önceki adı “Gümenüz” olan kasabanın ilçe olmasıyla birlikte ismi de değiştirilmiştir. M.Ö. 200 yılına kadar dayanan geçmişi ile günümüze gelen Yakakent, Bizanslıların kurdukları bir yerleşim yeridir. Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı egemenliğine giren bölge Kiminos’un buradan çıkmasını sağlamış Yakakent ve bölge de Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir. 2015 nüfus sayımına göre 8,672 nüfusa sahip olan ilçe, Samsun il merkezine 90 km. mesafededir.

Yakakent’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Samsun otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Yakakent Otobus Firmaları

Yakakent Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Yakakent Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Yakakent Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Yakakent Otobus Bileti Almak için Yakakent Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Yakakent Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Bolu - Yakakent 110 TL
.
Hazırlanıyor...