Van - Çaldıran Otobüs Biletleri

6246 KM

Süre

00:00 SAAT

En Ucuz Fiyat

0 TL
Arama yaptığınız güzergahta herhangi bir sefer bulunamamaktadır. Dilediğiniz güzergaha en yakın Alternatif Rotaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Biletbayi.com olarak, Van'dan Çaldıran'a en ucuz otobüs seferlerini ve en önemli otobüs firmalarını sizler için bir araya topladık. Gitmek istediğiniz güzergah üzerinde otobüs sefer saatleri ve fiyatlarını karşılaştırıp, en uygun fiyatı bulabilirsiniz.
Van Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinin en büyük ili olan Van, M.Ö 7000 yıllarına kadar uzanan bir tarihe sahiptir

MÖ 7000 yıllarına kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Kuzeyinde Ağrı, batısında Bitlis, güneybatısında Siirt, güneyinde Hakkari ili ile doğudan ise İran ile sınırı olan il kedisi ile ünlüdür. Van Gölü ise Anadolu'nun en büyük kapalı havzası olarak bilinmektedir.

Günümüze gelindiğinde, modern yapılanmalardan en iyi şekilde payını alan bir kent olarak karşımıza çıkmaktadır. Turizm dünyasınca tercih edilen kent, ulaşım açısından oldukça olanaklı seçenekler sunmaktadır. Türkiye'nin en kalabalık on dokuzuncu şehri Van'ın nüfusu 2015 itibarıyla 1.096.397'tir. İl plaka kodu ise 65'tir.

Van'a nasıl gidilir?

Çevre illerden gelenlerin tercih ettiği otobüs seyahatini tercih edenlerden iseniz sitemizden Van otobüs bileti seçeneklerini değerlendirerek en ucuz otobüs bileti ayrıcalıklarını elde edebilirsiniz.

Van otobüs bileti veya Van yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Van Otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Çaldıran Hakkında

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde, Van’ın bir ilçesi olan Çaldıran, bölge ile aynı tarihi dönemlere sahip bir yerleşim yeridir.

Buranın adına Çaldıran denmesinin nedeni; kimi tarihçilere göre “Çaldıran Savaşı”nın buradaki ovada yapıldığı içindir. Ancak bazı tarihçiler savaşın burada yapılmadığını ileri sürmektedirler. Van Gölü çevresinde yer alan Çaldıran ilçesi, doğal güzellikleriyle hayranlık uyandıran bir konuma sahiptir. 2015 nüfus sayımına göre 65,986 nüfusa sahip olan ilçe Van il merkezine 108 km.’dir.

Çaldıran’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Van otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çaldıran Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...