Uşak Hakkında

Plaka Kodu

64

Telefon Alan Kodu

276

Otogar Sayısı

0

Ege bölgesinde yer alan Uşak, tarihi geçmişi çok uzun dönemler öncesine dayanan bir şehirdir

Tarih kaynaklarında yer alan bilgilere göre kentin önceki adının "Temenothyrea" olduğu görülmektedir. İç Ege Bölgesinde Batı ve Orta Anadolu'yu birbirine bağlayan kesimde yer aldığı için bir bağlantı noktası şeklinde de düşünülebilir. Turizm açısından pek gelişmiş bir şehir olmasa da, kendine has kültür ve yaşam değerleriyle gezilmeyi hak eden bir şehirdir.

Modern yapılanmaların kısmen görüldüğü Uşak'ta çevre yolunun şehre kattığı değer sayesinde otobüs yolculukları gayet rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İl plaka kodu 64 olan Uşak'ın nüfusu, 2015 verilerine göre 236,301'dir.

Uşak'a nasıl gidilir?

Yolculukta otobüs ile seyahat etmeyi tercih edenlerden iseniz sunduğumuz imkanları değerlendirerek sitemizden Uşak otobüs bileti alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Uşak otobüs bileti veya Uşak yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Uşak otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Uşak Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Uşak Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Uşak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Uşak Otobus Bileti Almak için Uşak Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Uşak Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İzmir - Uşak 30 TL
Ankara - Uşak 55 TL
Adana - Uşak 119 TL
Afyonkarahisar - Uşak 30 TL
Bursa - Uşak 90 TL
Hazırlanıyor...