Türkeli Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Türkeli
İSTANBUL
TÜRKELİ

Türkeli Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Sinop - 57

Telefon Alan Kodu

368

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un Türkeli ilçesi, tarihi geçmişi uzun zamanlar öncesine dayanan bir yerleşim yeridir.

Türklerin egemenliğinden önce Rum Pontuslarının hakimiyeti altında olan yerleşim yeri, bu dönemden sonra Selçukların daha sonra İsfendiyaroğullarının beyliği idaresine geçmiş, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in bölgeyi fethetmesiyle birlikte Türkeli de Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir. Mersin, bilyedin, zeytin ve defne ağaçlarının sık görüldüğü ilçe, Doğu ve batı Karadeniz iklimine sahiptir. Kızılırmak Havzası’nda İsfendiyar Dağları eteklerinde kurulu olan Türkeli, 2015 nüfus sayımına göre 14,165 nüfusa sahiptir. İlçenin Sinop il merkezine uzaklığı 94 km.’dir.

Türkeli’ne nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Sinop otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.
 

biletbayi.com Kullanıcılarının Türkeli Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Türkeli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Türkeli Otobus Bileti Almak için Türkeli Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Türkeli Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İstanbul - Türkeli 150 TL
Hazırlanıyor...