Torul Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Torul-
Alibeyköy
Torul-

Torul Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Gümüşhane - 29

Telefon Alan Kodu

456

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin Doğu Karadeniz kesiminde yer alan Torul ilçesi, geçmişi M.Ö 400’lü yıllara kadar uzanmaktadır.

Farklı dönemlerde farklı egemenlikler altında kalan ilçe, M.S 130’lu yıllarda Doğu Roma İmparatorluğunun egemenliği altında kalmış, bundan sonra Cenevizlilerin eline geçmiş, bu dönemden sonra ise Türklerin Anadolu’ya gelmesinden sonra Türk topraklarına dahil edilmiştir.

I. Dünya Savaşı sırasında Rusların egemenliği altına giren Torul, 1917 yılından sonra yeniden Türklerin egemenliği altına girmiştir. Çepni Türkmenlerinin yoğun olarak yaşadıkları ilçede bir diğer boy ise Oğuz Beyi boyudur.

Gümüşhane il merkezine 22 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu, 2015 nüfus sayımına göre 10,998 olarak hesaplanmıştır. Gümüşhane otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Torul’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Torul’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Gümüşhane otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Torul Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...