Torul Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Gümüşhane - 29

Telefon Alan Kodu

456

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin Doğu Karadeniz kesiminde yer alan Torul ilçesi, geçmişi M.Ö 400’lü yıllara kadar uzanmaktadır.

Farklı dönemlerde farklı egemenlikler altında kalan ilçe, M.S 130’lu yıllarda Doğu Roma İmparatorluğunun egemenliği altında kalmış, bundan sonra Cenevizlilerin eline geçmiş, bu dönemden sonra ise Türklerin Anadolu’ya gelmesinden sonra Türk topraklarına dahil edilmiştir.

I. Dünya Savaşı sırasında Rusların egemenliği altına giren Torul, 1917 yılından sonra yeniden Türklerin egemenliği altına girmiştir. Çepni Türkmenlerinin yoğun olarak yaşadıkları ilçede bir diğer boy ise Oğuz Beyi boyudur.

Gümüşhane il merkezine 22 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu, 2015 nüfus sayımına göre 10,998 olarak hesaplanmıştır. Gümüşhane otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Torul’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Torul’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Gümüşhane otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Torul Otobus Firmaları

Torul Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Torul Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Torul Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Torul Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Torul Otobus Bileti Almak için Torul Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Torul Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Trabzon - Torul 30 TL
Elazığ - Torul 220 TL
Hazırlanıyor...