Tortum Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Erzurum - 25

Telefon Alan Kodu

442

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un Karadeniz sınırları içerisinde yer alan Tortum ilçesinin geçmişi, Eski Çağlar’a kadar uzanmaktadır.

Bu dönemlerde Taokhlar ülkesi sınırları içerisinde yer alan ilçeden pek çok medeniyet gelip geçmiştir. Son olarak Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir.

Tortum, dağlık bir araziye sahiptir. Ancak bununla birlikte Tortum Çayı kıyılarında kurulan köyleri ile tam bir doğal güzellik sunmaktadır. Kuzeydoğusunda nispeten Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü ilçenin diğer kesimlerinde karasal iklim tipi görülmektedir.

Erzurum il merkezine 50 km. uzaklıkta yer alan Tortum’un nüfusu, 2015 sayımlarına göre 16,07 olarak belirlenmiştir. Erzurum otobüs bileti alarak şehirden hareket eden ilçe minibüsleriyle Tortum’a ulaşım sağlanmaktadır.

Tortum’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Erzurum otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Tortum Otobus Firmaları

Tortum Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Tortum Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Tortum Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Tortum Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Tortum Otobus Bileti Almak için Tortum Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Tortum Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Gebze - Tortum 180 TL
İzmir - Tortum 220 TL
Gaziantep - Tortum 150 TL
Hazırlanıyor...