Torbalı Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

İzmir - 35

Telefon Alan Kodu

232

Otogar Sayısı

0

Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan ve turistik değeri bir hayli yüksek olan mega kenti İzmir’in Torbalı ilçesi, tarihi geçmişi ile ön plana çıkan bir yerleşim yeridir.

Küçük Menderes Havzası üzerine kurulu olan ilçenin geçmişi, MÖ 3000 yıllarına kadar inmektedir. İlk yerleşimcilerinin kimler olduğu ile ilgili farklı rivayetlerin bulunduğu ilçe, farklı medeniyetleri barındırarak MÖ 7. Yüzyılda Lidyalılara, daha sonra; Frigya, Pers, Roma ve Bizans dönemlerini yaşamış, 1071-1317 yılında Anadolu’ya gelen Türklerin buraya yerleşmesiyle birlikte Türk egemenliği altına girmiştir. 1425 yılında Osmanlı idaresinin altına giren ilçe, kuzeyinde Buca ve Kemalpaşa; doğusunda Tire ve Bayındır; batısında Menderes; güneyinde Selçuk ilçelerini barındırmaktadır. 2015 nüfus sayımına göre 156,983 nüfusa sahip olan Torbalı, İzmir il merkezine 45 km. uzaklıkta yer almaktadır.

Torbalı’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz İzmir otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Torbalı Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Torbalı Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Torbalı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Torbalı Otobus Bileti Almak için Torbalı Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Torbalı Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Siverek - Torbalı 180 TL
Gaziantep - Torbalı 130 TL
Hazırlanıyor...