Tokat Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Esenler)
TOKAT
İSTANBUL (Alibeyköy)
TOKAT
İSTANBUL
TOKAT
İSTANBUL (Esenler)
TOKAT
İSTANBUL (Alibeyköy)
TOKAT
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
TOKAT
İSTANBUL
TOKAT
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
TOKAT

Tokat Hakkında

Plaka Kodu

60

Telefon Alan Kodu

356

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinde yer alan, küçük ve şirin bir il olan Tokat, tarihi geçmişi oldukça uzun zamanlar öncesine dayanan bir ilimizdir

İlk olarak İlk Çağlar'da "Togayıtlar" tarafından yerleşimin yapıldığı kent, farklı dönemlerde farklı isimlerle anılmıştır. Kaynaklarda yer alan bilgilere göre, Komana, İran dönemi adıyla Kah-Cun, Selçuklu Devleti döneminde Dar Ün-Nusret, Moğollar döneminde Sobaru isimleriyle anılmıştır.

Tokat, Kuzeyinde Samsun, kuzeydoğusunda Ordu, doğusunda ve güneyinde Sivas, güneybatısında Yozgat ve batısında Amasya ile komşudur. İl plaka kodu 60 olan kent, 2015 verilerine göre 597.920 nüfusa sahiptir. 

Tokat'a nasıl gidilir?

Çevre illerden gelenlerin otobüs yolculuğunu tercih etmeleri, Tokat Otobüs Terminali’nin her dönem hareketli olmasını etkilemektedir. Sitemizden yararlanarak Tokat otobüs bileti araması yaptırarak en uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz. ​

Tokat otobüs bileti veya Tokat yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Tokat otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Tokat Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...