Tatvan Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Tatvan
İSTANBUL
Tatvan
İSTANBUL
Tatvan
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
TATVAN
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
TATVAN
İSTANBUL
Tatvan

Tatvan Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Bitlis - 13

Telefon Alan Kodu

434

Otogar Sayısı

0

Bitlis’in bir ilçesi olan Tatvan, yüzölçümü bakımından ilden daha büyüktür.

Bir geçiş güzergahı olan ilçe, Van Gölü’nün batı yakasında yer almaktadır. Van-Tatvan arasında yapılan feribot seferlerinin aktif şekilde devam etmesi, ilçenin büyümesinde etkili olmuştur. Bunun dışında Diyarbakır-Van, Elazığ-Van, Siirt-Bitlis ve Ağrı karayollarının kavşak noktasında olması da yine hızlı gelişmesinde oldukça etkili olmuştur.

Tarihi geçmişi M.Ö 3000 yıllarına kadar uzanan Tatvan’ın kimler tarafından kurulduğu net değildir. Ancak Hurriler, Urartular, Ermeniler tarafından ele geçirildiği bilinmektedir. Kentin adı ilk olarak 6. Yüzyılda Ermeniler kaynaklarında “Tadvan” veya “Dadvan” olarak kayıtlarda yer almaktadır.

Günümüze gelinceye kadar pek çok egemenliğin hakimiyet kurduğu ilçe, 2015 yılına gelindiğinde 89,189 nüfusu ile kendini gösteriyor. İl merkezine 18 km. uzaklıkta yer alan ilçeye ulaşım Bitlis otobüs bileti alınarak güzergah üzerinden sağlanmaktadır.

Ayrıca Van Gölü’nden feribotla da ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Tatvan’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Bitlis otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Tatvan Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...