Tarsus Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Tarsus
İSTANBUL
Tarsus
Alibeyköy
Tarsus
İSTANBUL
Tarsus
Alibeyköy
Tarsus
İSTANBUL (Esenler)
TARSUS
İSTANBUL
Tarsus
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
TARSUS

Tarsus Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Mersin - 33

Telefon Alan Kodu

324

Otogar Sayısı

0

Türkiye’nin güneyinde, Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in bir ilçesi olan Tarsus, tarihi olarak çok eski zamanlar öncesinden kalma bir yerleşim yeridir.

Kur’an-ı Kerim’de kıssası geçen “Ashab-ı Kehf” (Mağara arkadaşları)’nın kaldığı mağaranın burada olduğuna inanılmaktadır. Yılın her sezonu misafir ağırlayan “Yedi uyur mağarası” turizm adına ilçeye büyük katkılar sağlamaktadır.

Hititlerin bir dönem egemenlik sürdüğü ilçe, bu dönemlerde Kizzuvatna eyaletine bağlı idi. Tarihi kadar bir de dinler açısından da önemli olan Tarsus, Kudüs’teki “Kıyamet Kilisesi”nden sonraki en kutsal yerlerden sayılan St. Paul kilisesi ve St. Paul kuyusu ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Hristiyanlık ve Yahudi dünyasından sürekli ziyaretçi çeken bir ilçe konumundadır.

Mersin il merkezine 27 km. uzaklıkta yer alan ilçenin doğusunda Adana, batısında Mersin merkez, kuzeyinde Pozantı ve Çamlıyayla, güneyinde Akdeniz yer almaktadır. Tarsus’un nüfusu, 2015 sayımlarına göre 326,023 olarak hesaplanmıştır.

Mersin otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Tarsus’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Tarsus’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Mersin otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Tarsus Otobus Firmaları

Tarsus Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Tarsus Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Tarsus Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Tarsus Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Tarsus Otobus Bileti Almak için Tarsus Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Tarsus Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Adana - Tarsus 25 TL
Ankara - Tarsus 40 TL
Gaziantep - Tarsus 39 TL
İzmit - Tarsus 89 TL
Bursa - Tarsus 80 TL
.
Hazırlanıyor...