Sultandağı Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Esenler)
SULTANDAĞI

Sultandağı Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Afyonkarahisar - 3

Telefon Alan Kodu

272

Otogar Sayısı

0

Ege Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi'nin birleştiği yerde, Konya ve Isparta illerinin sınırında yer alan Sultandağı, Afyon’un en bilindik ilçelerinden biridir.

Gerek doğal güzellikleri gerekse de tarihi yerleri ile ünlü olan ilçe Afyon’un 68 km. doğusunda yer almaktadır. Kuzeyinde Bolvadin, güneyinde Yalvaç, doğusunda Akşehir, batısında Çay ilçeleri ile komşuluk eden Sultandağı ilçesi, 1958 yılına kadar Bolvadin ilçesine bağlı bir nahiye iken 1972 yılında ilçe statüsü kazanmıştır.

MÖ 2000-700 tarihlerine kadar uzanan bir geçmişi olan Sultandağı’nda, Frigyalılar, Lidyalılar, Hititler, Romalılar ve Bizanslılar gibi önemli imparatorluklar gelip geçmiştir.

Günümüzde modern yapılanmalardan etkilenen ilçe, ulaşım açısından oldukça rahat bir konuma sahiptir. İl merkezinden hareket eden Sultandağı ilçe minibüsleriyle gidilebilen Sultandağı’nın nüfusu 2015 verilerine göre 15,541 olarak belirlenmiştir.

Sultandağı’na nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Afyon otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Sultandağı Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Sultandağı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sultandağı Otobus Bileti Almak için Sultandağı Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Sultandağı Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İzmir - Sultandağı 55 TL
Denizli - Sultandağı 90 TL
Nazilli - Sultandağı 100 TL
Aydın - Sultandağı 80 TL
.
Hazırlanıyor...