Sinop Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
SİNOP
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
SİNOP

Sinop Hakkında

Plaka Kodu

57

Telefon Alan Kodu

368

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinin antik kentlerinden biri olan Sinop, doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle dikkat çeken bir kenttir.

Karadeniz kıyısında, Boztepe Burnu'nun karayla birleştiği noktada yer alan Sinop, turizm açısından önemli bir konuma sahiptir. Özellikle de "Sinop Kalesi" ilginç yönleriyle turistlerin odak noktası halindedir.

İlk Çağ dönemlerinden yerleşim bölgesi olarak kullanılan kent, "Paflagonya" adı verilen bölgede yer almaktaydı. O dönemlerden sonra değişen hakimiyetlerin etkisinde kalan Sinop, Hititler, Romalılar, Bizanslılar gibi önemli krallıkların egemenliği altına girerek günümüze kadar gelmiştir.

İl plaka kodu 57 olan Sinop'ta 2015 nüfus verilerine göre 60,880 kişi yaşamaktadır. Çevre illerle bağlantı noktasında gayet olumlu bir konumda yer alan kente gidiş-gelişlerde daha çok otobüs yolculuğu tercih edilmektedir.

Sinop'a nasıl gidilir?

Sitemizden Sinop otobüs bileti araması yaptırarak şehre kolay bir şekilde gitmenin keyfine varabilir, en uygun otobüs bileti fiyatlarını değerlendirebilirsiniz.

Sinop otobüs bileti veya Sinop yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Sinop otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Sinop Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...