Serik Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
SERİK
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
SERİK
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
SERİK
İSTANBUL (Esenler)
Serik
İSTANBUL (Alibeyköy)
Serik
İSTANBUL (Esenler)
Serik
İSTANBUL
Serik
İSTANBUL (Esenler)
Serik

Serik Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Antalya - 7

Telefon Alan Kodu

242

Otogar Sayısı

0

Antalya'nın 38 km. doğusunda yer alan Serik ilçesi, Akdeniz’e 22 km. sahil şeridi olan bir ilçedir.

Turizm dünyasınca adı çok fazlasıyla zikredilen ilçe M.S. 2. yüzyılda Bergama Krallığı'na bağlı olan Yanköy Köyü dolaylarında bulunan Sillyon (Koçhisar tepesinde) da ve Belkıs Köyü'nde Aspendos olarak iki yerde kurulmuştur.

Balkan Savaş döneminde Batı Trakya Türkleri, Girit Savaşı sırasında ise Girit Türkleri buraya yerleşmişlerdir. İlçenin kıyı kesimlerinde yer alan Belek, turizm dünyasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Yaz sezonunda kalabalık bir misafir kitlesini ağırlayan ilçe, tatil adına tercih edilebilecek en güzel yerlerden biridir. Gerek doğal güzellikleri gerekse de tarihi yerleri bakımından zengin olması, bu durumu daha da etkilemektedir.

Antalya otobüs bileti alınarak güzergah üzerinden ulaşılabilen ilçeye, her gün il merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle de gidilebilmektedir. 2015 sayımlarına göre Serik’in nüfusu 120,111 olarak hesaplanmıştır.

Serik’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Antalya otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Serik Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...