Sarıkamış Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Sarıkamış
İSTANBUL
Sarıkamış
Alibeyköy
Sarıkamış
İSTANBUL
Sarıkamış
İSTANBUL
Sarıkamış
Alibeyköy
Sarıkamış
İSTANBUL
Sarıkamış
Alibeyköy
Sarıkamış

Sarıkamış Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Kars - 36

Telefon Alan Kodu

474

Otogar Sayısı

0

Kars’ın en bilinen ilçelerinden biri Sarıkamış’tır.

Mitolojide, üç farklı rivayetle adının aldığı bildirilmektedir. Bunlardan biri; Türk beylerinden birinin toprakları bir sarık, biraz yiyecek karşılığında aldığı için adına “Sarıkamış” denmiş, diğer rivayete göre bölgede yer alan “Bebek Gölü”nde kurumuş kamışların görülmesinden aldığını bildirilmektedir.

Son rivayete göre ise Hazar Denizi ile Aral Gölü arasında yer alan Sarıkamış bölgesinden gelen bir Türkmen grubun buraya yerleşmesinden dolayı bu isim verilmiştir. Bizanslılar dönemine kadar uzanan ilçede, Ruslardan kalma Çar Nikola Köşkü ilçenin en dikkat çekici tarihi eserlerindendir.

Kış turizmine büyük katkısı olan Sarıkamış ilçesi, Kars il merkezine 53 km. uzaklıkta yer almaktadır. 2015 nüfus sayımına göre ilçenin nüfusunun 45,843 olduğu tespit edilmiştir. Kars otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Sarıkamış’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Sarıkamış’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Kars otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Sarıkamış Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...