Samsun - Çarşamba Otobüs Biletleri

5960 KM

Süre

00:00 SAAT

En Ucuz Fiyat

0 TL
Arama yaptığınız güzergahta herhangi bir sefer bulunamamaktadır. Dilediğiniz güzergaha en yakın Alternatif Rotaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Biletbayi.com olarak, Samsun'dan Çarşamba'a en ucuz otobüs seferlerini ve en önemli otobüs firmalarını sizler için bir araya topladık. Gitmek istediğiniz güzergah üzerinde otobüs sefer saatleri ve fiyatlarını karşılaştırıp, en uygun fiyatı bulabilirsiniz.
Samsun Hakkında

Karadeniz bölgesinin Orta Karadeniz bölümünde yer alan Samsun'un Kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Ordu, güneyinde Tokat ve Amasya, batısında ise Çorum ve Sinop illeri yer almaktadır.

Tarihi geçmişi MÖ 60000 yıllarına kadar uzanan Samsun'un ilk yerleşimcilerinin Kaşkarlar olduğu tarih kaynaklarında yer almaktadır. Bu dönemden sonra farklı egemenlikler altında kalan Samsun'da; Pers, Pontus, Roma, Bizans gibi egemenlikler de gelip geçmiştir.

Bu yönüyle zengin bir tarihi mirasa sahip olan Samsun, günümüze geldiğinde ise doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve destinasyon alanlarıyla kendinden söz ettiren bir şehir halindedir.

Türkiye'nin on altıncı kalabalık şehir olan Samsun 2016 verilerine göre 1.281.484 nüfusa sahiptir. İl plaka kodu 55 olan kente ulaşımın rahat olması, karayolu çalışmalarının en iyi şekilde geliştirilmiş olması otobüs yolculuğu yapanların sayısını arttırmaktadır.

Samsun'a nasıl gidilir?

Samsun'a kolay bir şekilde seyahat etmek isteyenlere özel fırsatlar sunduğumuz sitemizden Samsun otobüs bileti araması yaparak farklı firmaları karşılaştırarak en ucuz otobüs bileti avantajlarıyla seyahat edebilirsiniz.

Samsun otobüs bileti veya Samsun yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Samsun otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Çarşamba Hakkında

Türkiye’nin Orta Karadeniz bölgesinde yer alan Çarşamba, Samsun ilinin en büyük üçüncü ilçesidir.

İlçe tarihi, M.Ö. 400’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Hititler ve Frigler egemenliği altında kalan ilçe, Pers ve Romalıların egemenliği altında kaldıktan sonra 1200 yılına kadar Bizanslıların egemenliği altına girmiş, daha sonra ise Anadolu Selçukları tarafından bölge fethedilmiştir. Batıda Tekkeköy, doğuda Terme, Güneyde Salıpazarı ve Ayvacık ilçeleriyle çevrili olan Çarşamba, 2015 nüfus sayımına göre 136,775 nüfusa sahiptir. İlçenin Samsun il merkezine uzaklığı 36 km.’dir.

Çarşamba’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Samsun otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çarşamba Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...