Samsun Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Esenler)
SAMSUN
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
SAMSUN
İSTANBUL (Esenler)
SAMSUN
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
SAMSUN
İSTANBUL
SAMSUN
Alibeyköy
SAMSUN
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
SAMSUN
İSTANBUL
SAMSUN

Samsun Hakkında

Plaka Kodu

55

Telefon Alan Kodu

362

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinin Orta Karadeniz bölümünde yer alan Samsun'un Kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Ordu, güneyinde Tokat ve Amasya, batısında ise Çorum ve Sinop illeri yer almaktadır.

Tarihi geçmişi MÖ 60000 yıllarına kadar uzanan Samsun'un ilk yerleşimcilerinin Kaşkarlar olduğu tarih kaynaklarında yer almaktadır. Bu dönemden sonra farklı egemenlikler altında kalan Samsun'da; Pers, Pontus, Roma, Bizans gibi egemenlikler de gelip geçmiştir.

Bu yönüyle zengin bir tarihi mirasa sahip olan Samsun, günümüze geldiğinde ise doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve destinasyon alanlarıyla kendinden söz ettiren bir şehir halindedir.

Türkiye'nin on altıncı kalabalık şehir olan Samsun 2016 verilerine göre 1.281.484 nüfusa sahiptir. İl plaka kodu 55 olan kente ulaşımın rahat olması, karayolu çalışmalarının en iyi şekilde geliştirilmiş olması otobüs yolculuğu yapanların sayısını arttırmaktadır.

Samsun'a nasıl gidilir?

Samsun'a kolay bir şekilde seyahat etmek isteyenlere özel fırsatlar sunduğumuz sitemizden Samsun otobüs bileti araması yaparak farklı firmaları karşılaştırarak en ucuz otobüs bileti avantajlarıyla seyahat edebilirsiniz.

Samsun otobüs bileti veya Samsun yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Samsun otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Samsun Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...