Samandağ Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Hatay - 31

Telefon Alan Kodu

326

Otogar Sayısı

0

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçelerinden biri olan Samandağ, Musa Dağı, Keldağ ve Saman Dağı arasında, Asi Nehri’nin Akdeniz’e döküldüğü deltada yer almaktadır.

Arap, Ermeni ve Türklerin yaşadığı bir yerleşim yeri olan ilçe, Sünni, Hıristiyan Ortodoks, Hıristiyan Katolikler ve Gregoryenlerin yaşadığı bir yerdir. Tarihi kökeni oldukça uzun dönemler öncesine dayanan Samandağ, adını çevresinde yer alan Saman Dağı’ndan almaktadır.

1920’de çizilen sınır çizgisinden sonra bir kısmı Suriye’de diğer kısmı Türkiye’de yer alan ilçede, sınırın öte tarafından akrabalıklar bulunmaktadır. Balıkçılığın temel ekonomi unsuru olduğu Samandağ’da, tarım da ekonomiyi ayakta tutan bir diğer unsur olarak görülmektedir.

Hatay il merkezine 21,5 km. uzaklıkta yer alan Samandağ’ın nüfusu, 2015 sayımlarına göre 117,770 olarak belirlenmiştir. Hatay otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Samandağ’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Samandağ’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Hatay otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Samandağ Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Samandağ Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Samandağ Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Samandağ Otobus Bileti Almak için Samandağ Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Samandağ Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Mersin - Samandağ 90 TL
Adana - Samandağ 60 TL
Hazırlanıyor...