Sakarya Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
SAKARYA
İSTANBUL
SAKARYA
Alibeyköy
SAKARYA
Alibeyköy
SAKARYA
İSTANBUL
SAKARYA
İSTANBUL
SAKARYA
İSTANBUL
SAKARYA
Alibeyköy
SAKARYA

Sakarya Hakkında

Plaka Kodu

54

Telefon Alan Kodu

264

Otogar Sayısı

0

Marmara Bölgesi'nin Çatalca-Kocaeli Bölüm'ünde yer alan Sakarya, oldukça uzun dönemlerden günümüze kadar gelmiş bir kenttir

Anadolu Birliği'nin ilk kuran Hititler, ilk olarak buraya gelmişlerdir. Bu dönemden sonra Frigler, Lidyalılar, Pers İmparatorluğu, Büyük İskender, Roma, Bizans, Selçuklar ve Osmanlı Devleti egemenliği altında kalarak günümüze kadar gelmiştir. Şehrin çeşitli yerlerinde farklı dönemlere ait tarihi kalıntıları görmek de mümkündür.

Marmara bölgesinin çıkış noktasında yer alan Sakarya'nın kuzeyinde Karadeniz, batısında Kocaeli, Bursa, doğusunda Düzce ve güneyinde de Bolu ile Bilecik illeri bulunmaktadır. Bu nedenle çevre illerden gelen yolcuların etkisiyle, Sakarya otobüs terminali yılın her döneminde yoğunluk yaşamaktadır.

İl plaka kodu 54 olan kentin nüfusu 2015 yılı sayımına göre 953.181 nüfusa sahiptir. Kenti ziyaret etmek ve farklılıklarını görmek için sitemizden Sakarya otobüs bileti araması yaparak en uygun fiyatları elde edebilirsiniz.

Sakarya'ya nasıl gidilir?

Sakarya otobüs bileti veya Sakarya yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Sakarya otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Sakarya Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...