Rize - Çamlıhemşin Otobüs Biletleri

0 KM

Süre

00:00 SAAT

En Ucuz Fiyat

0 TL
Arama yaptığınız güzergahta herhangi bir sefer bulunamamaktadır. Dilediğiniz güzergaha en yakın Alternatif Rotaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Biletbayi.com olarak, Rize'dan Çamlıhemşin'a en ucuz otobüs seferlerini ve en önemli otobüs firmalarını sizler için bir araya topladık. Gitmek istediğiniz güzergah üzerinde otobüs sefer saatleri ve fiyatlarını karşılaştırıp, en uygun fiyatı bulabilirsiniz.
Rize Hakkında

Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Rize, doğanın tüm güzelliklerini üzerinde barındıran bir şehirdir

Bununla birlikte tarihi bir görkeme de sahip olan kente ilk olarak Kolkhiler yerleşmişlerdir. Tarih kaynaklarında yer alan bilgilere göre bu dönemden sonra Bölgeyi MÖ 765-735 yılları arasında Urartu kralı II. Sarduri ele geçirmiştir. M.Ö 714 yılında ise Kimmerler tarafından şehrin egemenliği ele geçirilmiştir. O günden günümüze kadar uzanan Rize, günümüz modern yapılanmalarından en iyi şekilde faydalanmış, ulaşım noktasında yerli ve yabancı turistlerin kente rahatlıkla seyahat etmeleri sağlanmıştır.

Doğuda Çayeli ve Güneysu ile güneyde İkizdere, batıda Derepazarı ve Kalkandere, kuzeyde Karadeniz ile çevrili olan kentin il plaka kodu 53'tür. 2009 yılı nüfus sayımlarına göre Rize'nin nüfusu 96.503'tür.

Rize'ye nasıl gidilir?

Şehri ziyaret etmek için sitemizden Rize otobüs bileti araması yaparak, alternatif otobüs firmalarını bulabilir, karşılaştırma yaparak en ucuz otobüs bileti avantajlarından faydalanabilirsiniz.
Rize otobüs bileti veya Rize yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Rize otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Çamlıhemşin Hakkında

Karadeniz bölgesinde, Rize’nin ilçelerinden biri olan Çamlıhemşin, eski adıyla “Vicealtı” olarak adlandırılmaktaydı.

Bölge ile aynı dönemlerin izlerine sahip olan ilçede Cumhuriyetin ilanından önce (1922) karakol merkezi oluşturulmuştur. 1953 yılına gelindiğinde Ardeşan’ın ilçe olmasıyla “Çamlı” adını alan Vicealtı ilçeye bağlanmıştır. 1954 yılında bucak haline gelen Çamlı, 1957 yılında Çamlıhemşin olarak yeni ismi ile Rize’nin ilçesi statüsüne yükseltilmiştir. 2015 nüfus sayımına göre 6,203 nüfusa sahip olan ilçe ile Rize il merkezi arası 67 km.’dir.

Çamlıhemşin’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Rize otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çamlıhemşin Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...