Rize Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Esenler)
RİZE
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
RİZE
İSTANBUL (Esenler)
RİZE
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
RİZE
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
RİZE
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
RİZE
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
RİZE
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
RİZE

Rize Hakkında

Plaka Kodu

53

Telefon Alan Kodu

464

Otogar Sayısı

0

Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Rize, doğanın tüm güzelliklerini üzerinde barındıran bir şehirdir

Bununla birlikte tarihi bir görkeme de sahip olan kente ilk olarak Kolkhiler yerleşmişlerdir. Tarih kaynaklarında yer alan bilgilere göre bu dönemden sonra Bölgeyi MÖ 765-735 yılları arasında Urartu kralı II. Sarduri ele geçirmiştir. M.Ö 714 yılında ise Kimmerler tarafından şehrin egemenliği ele geçirilmiştir. O günden günümüze kadar uzanan Rize, günümüz modern yapılanmalarından en iyi şekilde faydalanmış, ulaşım noktasında yerli ve yabancı turistlerin kente rahatlıkla seyahat etmeleri sağlanmıştır.

Doğuda Çayeli ve Güneysu ile güneyde İkizdere, batıda Derepazarı ve Kalkandere, kuzeyde Karadeniz ile çevrili olan kentin il plaka kodu 53'tür. 2009 yılı nüfus sayımlarına göre Rize'nin nüfusu 96.503'tür.

Rize'ye nasıl gidilir?

Şehri ziyaret etmek için sitemizden Rize otobüs bileti araması yaparak, alternatif otobüs firmalarını bulabilir, karşılaştırma yaparak en ucuz otobüs bileti avantajlarından faydalanabilirsiniz.
Rize otobüs bileti veya Rize yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Rize otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Rize Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...