Reyhanlı Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
REYHANLI
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
REYHANLI
İSTANBUL
Reyhanlı

Reyhanlı Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Hatay - 31

Telefon Alan Kodu

326

Otogar Sayısı

0

Hatay’ın bir ilçesi olan Reyhanlı, önceki dönemlerde Arap kabilelerinin yaşadığı ve “İrtah” (Dinlenme yeri) olarak adlandırılan bir yer idi.

19. Yüzyılda, Rey tarafından gelen Türkmenlerin İrtah’a yerleşmesinden sonra bölgede yerleşik hayata geçilmiştir. 1855 yılında Rumeli, Kıbrıs ve Kafkasya' dan getirilen göçmenler bölgeye yerleştirilmiştir. 1918 yılına kadar Fransız işgali altında yer alan topraklar, bu dönemden sonra Türklerin egemenliği altına girmiştir.

Tarihi İsa’dan önceki yıllara, Yontma Taş Çağı’na kadar uzanan ilçe, Hatay il merkezine 37 km. uzaklıkta yer almaktadır. Tarım üretimi ortalaması Türkiye’de sıraya giren ilçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 90,758 olarak belirlenmiştir.

Hatay otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Reyhanlı’ya ulaşım sağlanabilmektedir.

Reyhanlı’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Hatay otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Reyhanlı Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Reyhanlı Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Reyhanlı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Reyhanlı Otobus Bileti Almak için Reyhanlı Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Reyhanlı Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İstanbul - Reyhanlı 230 TL
Aksaray - Reyhanlı 75 TL
Hazırlanıyor...