Pozantı Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Pozantı
İSTANBUL
Pozantı
İSTANBUL
Pozantı
Alibeyköy
Pozantı
İSTANBUL
Pozantı
İSTANBUL
Pozantı
Alibeyköy
Pozantı

Pozantı Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Adana - 1

Telefon Alan Kodu

322

Otogar Sayısı

0

Adana’nın 100 km. uzağında yer alan Pozantı, tarihi geçmişiyle ön plana çıktığı gibi değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmasıyla da ünlü bir ilçedir.

Geçmiş dönemlerinde “Pendonsis veya Pendosis” Araplar döneminde “El Bedendum” Türkler ise “Bozantı” ismini kullanmışlardır.

Hititler, Persler, Büyük İskender, Roma ve Bizans dönemleri gibi önemli evrelere tanıklık eden Pozantı, günümüzde bu dönemlere ait kalıntıları barındıran yönleriyle dikkat çekmektedir.

Çukurova Bölgesini ve Akdeniz kıyılarını İç Anadolu’ya bağlayan kavşak noktasında yer alan ilçenin nüfusu, 2015 verilerine göre 19,440’tır. İlçeye, her gün şehir merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle ulaşılabilmektedir.

Pozantı’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Adana otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Pozantı Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Pozantı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Pozantı Otobus Bileti Almak için Pozantı Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Pozantı Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Ankara - Pozantı 50 TL
İstanbul - Pozantı 100 TL
Konya - Pozantı 51 TL
Antalya - Pozantı 80 TL
İzmir - Pozantı 100 TL
Hazırlanıyor...