Polatlı Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Ankara - 6

Telefon Alan Kodu

312

Otogar Sayısı

0

Ankara’nın batı kesiminde yer alan Polatlı, Eskişehir - Ankara Devlet Yolu üzerinde konuşlanmıştır.

İl merkezine uzaklığı 78 km. olup il merkezine en yakın çevre ilçe olarak bilinmektedir. Tarihi geçmişi hakkında farklı kaynaklarda farklı bilgiler yer alsa da M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanan bir geçmişe sahip olduğu bilinmektedir.

Yassıhöyük Mahallesi’nde bulunan antik Gordion Şehri bu gerçeği en iyi şekilde desteklemektedir. Polatlı’nın ekonomisi, tarım üzerinedir. Gelişmeye başlaması ise 1892 yılında demiryolunun buradan geçmesiyle olmuştur. Sanayi bakımından da her geçen gün daha da ilerleyen ilçede Ortadoğu Rulman Sanayi ve Hema Dişli Fabrikası gibi ülkemizin önemli fabrikaları bulunmaktadır.

Büyümeye doğru hızla ilerleyen Polatlı’nın nüfusu 2015 sayımlarına göre 121,858 olarak belirlenmiştir. İlçeye gitmek için Ankara otobüs bileti alarak güzergah üzerinden ulaşılabildiği gibi şehir merkezinden hareket eden minibüslerle de gidilebilmektedir.

Polatlı’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Ankara otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Polatlı Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Polatlı Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Polatlı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Polatlı Otobus Bileti Almak için Polatlı Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Polatlı Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Mersin - Polatlı 70 TL
Orhangazi - Polatlı 60 TL
Sivas - Polatlı 60 TL
Kahramanmaraş - Polatlı 120 TL
İzmir - Polatlı 59 TL
.
Hazırlanıyor...