Pazaryolu Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Pazaryolu

Pazaryolu Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Erzurum - 25

Telefon Alan Kodu

442

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinde, Erzurum’un Karadeniz kesiminde yer alan Pazaryolu ilçesi, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bir yerleşim yeridir.

Ermenice adı “Nor Keğ” yani Türkçe karşılığı “Yeni Köy” olan ilçe, M.Ö yıllarına dayanan bir geçmişe sahiptir. İspir, Yusufeli ve Tortum bölgesi tarihi kaynaklarda Roma ve Bizans İmparatorlukları arasında el değiştiği şeklinde yazılmaktadır. Bununla birlikte, burada geçmiş dönemlerde en uzun kalanların Ermeniler olduğu da bildirilmektedir.

Meyvecilik ve sebzeciliğin özellikle de Çoruh Vadisi taraflarında yapılması, Pazaryolu ilçesinin ekonomisini ayakta tutmaktadır.

Erzurum il merkezine 71 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 4,148 olarak belirlenmiştir. Erzurum otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle Pazaryolu ilçesine ulaşım sağlanmaktadır.

Pazaryolu’na nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Erzurum otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Pazaryolu Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

Hazırlanıyor...