Payas Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Payas
Alibeyköy
Payas
İSTANBUL
Payas
İSTANBUL
Payas
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
PAYAS
Alibeyköy
Payas
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
PAYAS

Payas Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Hatay - 31

Telefon Alan Kodu

326

Otogar Sayısı

0

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın bir ilçesi olan Payas, İskenderun ile Dörtyol ilçeleri arasında bir konumda yer almaktadır.

Tarihi oldukça uzun dönemler öncesine dayanan ilçe, stratejik konum açısından oldukça önemli bir yerdedir. Bu da dönemler içerisinde farklı imparatorlukların işgal etmelerine neden olmuştur. Baias, Bayyas, Bayas ve son olarak Payas adını alan ilçe, Bizans İmparatorluğu ile İran Kralı 11. Hüsrev zamanında yapılan büyük savaş tanık olan yerleşim yeri, Haçlı Seferleri döneminde de geçiş güzergahı üzerinde yer aldığı için stratejik bakımından önemini yitirmemiştir.

Son olarak Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferine çıktığı dönemlerde Osmanlı topraklarına dahil edilen Payas, 1970’li yıllarda kurulan sanayi ile birlikte parlama dönemine geçmiştir. Hatay il merkezine 61 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 40,434 nüfusa sahip olduğu belirlenmiştir.

Hatay otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla veya güzergah üzerinden geçen otobüslerle Payas’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Payas’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Hatay otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Payas Otobus Firmaları

Payas Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Payas Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Payas Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Payas Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Payas Otobus Bileti Almak için Payas Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Payas Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Aksaray - Payas 80 TL
İzmit - Payas 150 TL
Niğde - Payas 70 TL
Mersin - Payas 45 TL
Kahramanmaraş - Payas 50 TL
.
Hazırlanıyor...