Osmaniye Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
OSMANİYE
İSTANBUL
OSMANİYE
İSTANBUL
OSMANİYE
İSTANBUL
OSMANİYE
İSTANBUL
OSMANİYE
İSTANBUL
OSMANİYE
İSTANBUL
OSMANİYE
Alibeyköy
OSMANİYE

Osmaniye Hakkında

Plaka Kodu

80

Telefon Alan Kodu

328

Otogar Sayısı

0

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye, daha önce Adana'ya bağlı bir ilçe idi

Çukurova'nın en doğu bölgesinde yer alan şehir, topraklarının %42'si ormanlık alan, %39'si ekili dikili tarım alanı, %17'si tarıma elverişsiz arazi ve %2'si diğer arazilerden oluşmaktadır.

Tarihi geçmişi hakkında kaynaklarda yer alan bilgilere göre ilk çağlarda geçimini sağlamak amacıyla Nur Dağı'na gelen kavimler tarafından kurulmuştur. Bu dönemlerden sonra Hitit, Pers, Roma imparatorlukları gibi önemli isimlere beşiklik ederek günümüze kadar gelmiştir.

Günümüzde, konumu itibariyle önemli bir yer olan Osmaniye, alt yapı çalışmaları, çevreyolu çalışmaları ve modern yapılanmaları sayesinde rahat bir şekilde ulaşılabilen bir il haline gelmiştir. İl plaka kodu 80 olan Osmaniye'nin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 254,116'dır.

Osmaniye'ye otobüsle gitmek isteyenler için sitemizden sunduğumuz ayrıcalıkları değerlendirerek Osmaniye otobüs bileti avantajlarından faydalanabilir, alternatif firmaları karşılaştırarak en ucuz otobüs bileti ile yolculuk yapabilirsiniz.

Osmaniye'ye nasıl gidilir?

Osmaniye otobüs bileti veya Osmaniye yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Osmaniye otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Osmaniye Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...