Nevşehir Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
NEVŞEHİR
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
NEVŞEHİR
İSTANBUL
NEVŞEHİR
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
NEVŞEHİR
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
NEVŞEHİR
İSTANBUL
NEVŞEHİR
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
NEVŞEHİR
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
NEVŞEHİR

Nevşehir Hakkında

Plaka Kodu

50

Telefon Alan Kodu

384

Otogar Sayısı

0

Kapadokya tatil beldesi ile ünlü olan Nevşehir ilinin tarihi Orta Çağ dönemlerine kadar uzanmaktadır

Bu dönemden sonra Yeni Çağ'da da adının Seandos; Nissa ve Muşkara olarak geçtiği tarih kaynaklarında yer almaktadır. Anadolu Büyük Selçuklu Devleti dönemlerinde de "Muşkara" adının kullanıldığı yine kaynaklarda yer almaktadır.

Günümüze gelene kadar çok defa farklı egemenlikler altında kalan şehir, modern yapılanması ve gözde tatil beldesi olarak dünya turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. İl Plaka kodu 50 olan kentin nüfusu, 2015 verilerine göre 130,998'dir.

Kapadokya balon turlarının rağbet gördüğü Nevşehir'de Peribacaları da yine ününü dünya geneline yaymıştır. UNESCO (Dünya Mirasları Listesi)'da yer alan Peribacaları, her sene binlerce turistin ziyaret ettiği yerlerdendir.

Nevşehir'e nasıl gidilir?

Ulaşım açısından herhangi bir sorunu olmayan Nevşehir'e gitmek için alternatif olarak otobüs yolculuğunu tercih edenler için sitemizden sunduğumuz Nevşehir otobüs bileti ayrıcalıklarından yararlanmalarını öneriyoruz.

Nevşehir otobüs bileti veya Nevşehir yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Nevşehir otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Nevşehir Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...