Muş Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
MUŞ
İSTANBUL
MUŞ
İSTANBUL
MUŞ
İSTANBUL
MUŞ
İSTANBUL
MUŞ
İSTANBUL
MUŞ
İSTANBUL
MUŞ
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
MUŞ

Muş Hakkında

Plaka Kodu

49

Telefon Alan Kodu

436

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinin antik kentlerinden biri olan Muş, Asur kaynaklarına göre Muş yöresi MÖ 13 yüzyılda Urartulara bağlı Nairi ülkesinin içinde yer alan bir kenttir.

Coğrafi konumu itibariyle çok defa işgal edilen kentin adının Muşkilerden geldiği tahmin edilmektedir. Muki Kavmi, Muşki kavminin, Muş güneyi dağlarında barındıkları tahmin edilmektedir. Yine günümüze kalıntılarıyla gelmeyi başaran Kızıl Ziyaret tepesindeki kalenin de bu kavim tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir.

Doğu Anadolu'nun uç noktalarında yer almasından dolayı turizm açısından pek rağbet görmese de çevre illerden gelen misafirlerin ziyaret ettikleri bir şehirdir. İl plaka kodu 49 olan kentte 2015 verilerine göre 188,550 kişi yaşamaktadır.

Muş'a nasıl gidiilir?

Çevre yolu olumlu bir seviyede olan Muş'a gitmek için sitemizde Muş otobüs bileti araması yaptırarak kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.
Muş otobüs bileti veya Muş yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Muş otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Muş Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...