Mersin - Çamlıyayla Otobüs Biletleri

0 KM

Süre

00:00 SAAT

KALKIŞ PUANI

0 Mersin
Mersin Hakkında

Akdeniz bölgesinin sevilen kentlerinden biri olan Mersin, eski adıyla İçel, tarihi M.Ö 3600'lü yıllara kadar uzanan bir kenttir.

MÖ 3600'lü yıllara kadar uzanan bir kenttir. Türkiye'nin güneyinde bir liman kenti olan Mersin, adıyla aynı olan "Mersin Limanı" ile ünlü şehrimizdir. Modern yapılanmaların hızla kendini gösterdiği şehir, Türkiye'nin en kalabalık onuncu şehridir.

İl plaka kodu 33 olan Mersin'in 2015 verilerine göre nüfusu 1.745.221'dir. Tatil beldelerine yakın olması ve coğrafi olarak Akdeniz bölgesinde yer alması, sürekli hareketli bir şehir olmasını sağlamaktadır. Yaz aylarında şehre gelen yerli ve yabancı turist sayısının atış göstermesinden dolayı Mersin Terminali hareketli zamanlara tanıklık eder.

Mersin'e nasıl gidilir?

Mersin otobüs bileti veya Mersin yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Mersin otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Çamlıyayla Hakkında

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Çamlıyayla, Türkiye’nin güneyinde, Akdeniz bölgesinde Mersin iline bağlı bir ilçedir.

Yaylaları ile ön plana çıkan ilçe, yaz aylarında daha kalabalık bir nüfusa ev sahipliği yapar. 1991 yılına kadar Tarsus’a bağlı olan ilçe, bu dönemden sonra Tarsus’tan ayrılarak Mersin’e bağlı bir ilçe halini almıştır. 2700 metredeki Çiniligöl ve Yazıgöl, baştepe, Papazın bahçesi, Cehennemdere kadıncık ırmağı gibi doğal güzellikler, özellikle yaz aylarında oldukça misafir çeken yerlerdir.

Kuzeyinde Ulukışla Niğde, doğusunda ve güneyinde Tarsus, kuzeybatısında Ereğli Konya, batısında ise Mersin il merkezine yer veren ilçe, Mersin il merkezine 40 km. uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin nüfusu, 2015 sayımlarına göre 8,424 olarak belirlenmiştir.

Mersin otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Çamlıyayla’ya ulaşım sağlanabilmektedir.

Çamlıyayla’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Mersin otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Çamlıyayla Kalkışlı Popüler Firmalar

Hazırlanıyor...