Menemen Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

İzmir - 35

Telefon Alan Kodu

232

Otogar Sayısı

0

Ege bölgesinde İzmir’in bir ilçesi olan Menemen ilçesi, tarihi olarak önemli olaylara tanıklık etmiş bir yerleşim yeridir.

Tarihi geçmişi bölge ile aynı dönemlere uzanan Menemen, 16 Haziran 1919 yılında uğranan işgal sırasında Kaymakamı Kemal ve mahiyetindeki 6 kişiyi şehit vermiştir. Menemen’de yaşanan Yunan işgalinde 1000 kişi hayatını kaybetmiştir. Bu dönem Ege bölgesinin en karanlık tarihi olarak sayfalara işlenmiştir. Çileği, testileri ve diğer çömlekçilik ürünleri ile ünlenen Menemen ilçesi 2015 nüfus sayımına göre 156,974 nüfusa sahiptir. İlçe, İzmir il merkezine 33 km. uzaklıktadır.

Menemen’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz İzmir otobüs bileti fiyatını sizlere sunar. 

Menemen Otobus Firmaları

Menemen Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Menemen Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Menemen Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Menemen Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Menemen Otobus Bileti Almak için Menemen Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Menemen Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Bursa - Menemen 75 TL
Uzunköprü - Menemen 88 TL
Balıkesir - Menemen 75 TL
Hazırlanıyor...