Manisa Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (Alibeyköy)
MANİSA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
MANİSA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
MANİSA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
MANİSA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
MANİSA
İSTANBUL (Esenler)
MANİSA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
MANİSA
İSTANBUL (Alibeyköy)
MANİSA

Manisa Hakkında

Plaka Kodu

45

Telefon Alan Kodu

236

Otogar Sayısı

0

Antik çağlara kadar uzanan tarihi geçmişe sahip olan Manisa, Ege bölgesinin en gözde şehirlerinden biridir.

Tatil ve turizm dünyasında ön planda olan ismi ile anılan kente ilk yerleşimin Magnetler tarafından yapıldığı antik kaynaklarda yer almaktadır. İlk zamanlarda adının "Magnesia ad Sipylum" olarak geçtiği yine kaynaklarda sabittir. Türk dönemine gelindiğinde, şehrin adı zamanla değiştirilerek Mağnisiye, Mağnisa ve son olarak "Büyük şehir" anlamına gelen Manisa olarak kalmıştır.

Turistik birçok noktaya sahip olan kent, modern yapılanmaların zengin yönlerini en iyi şekilde üzerine çeken bir şehrimizdir. İl plaka kodu 45 olan Manisa'da 2016 itibarıyla 1.380.366 kişinin yaşadığı belirlenmiştir.

Doğudan Uşak ve Kütahya, Güneyden Aydın, Kuzeyden Balıkesir ve Batıdan İzmir ile komşu olan Manisa'ya çevre illerden gelenlerin genel olarak tercih ettikleri otobüs yolculuğu, yapılan yol çalışmalarıyla oldukça rahat hale gelmiştir. 

Manisa'ya nasıl gidilir?

Manisa otobüs bileti veya Manisa yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan arama bölümünde Manisa otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Manisa Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...