Lapseki Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Çanakkale - 17

Telefon Alan Kodu

286

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde, Çanakkale’nin bir ilçesi olan Lapseki, uzun dönemlere tanıklık eden bir ilçedir.

Adının buraya Antik Yunan döneminde yerleşen bir filozofun “Lampsakos” adındaki kızından alındığı söylenmektedir. Kirazları ile ünlü olan ilçede, her yıl düzenli olarak “Kiraz Festivali” düzenlenmektedir.

Gelibolu’dan Lapseki’ye düzenli olarak feribot seferlerinin yapılması, turizm dünyasında ilgi görmesini etkilemektedir. M.Ö 670 yıllarında ilk yerleşimin yapıldığı Lapseki’de, o günden bu yana birçok egemenlik gelip geçmiştir. Son olarak Büyük İskender’in ölümünden sonra Romalıların eline geçen yerleşim yeri, bundan sonraki dönemlerinde Osmanlı toprağı olmuştur.

Çanakkale il merkezine 31 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 27,149 olarak belirlenmiştir. Çanakkale otobüs bileti alarak uygun araçlarla ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.

Lapseki’ye nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Çanakkale otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Lapseki Otobus Firmaları

Lapseki Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Lapseki Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Lapseki Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Lapseki Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Lapseki Otobus Bileti Almak için Lapseki Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Lapseki Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Konya - Lapseki 130 TL
Ankara - Lapseki 75 TL
Karacabey - Lapseki 65 TL
İstanbul - Lapseki 100 TL
Aydın - Lapseki 110 TL
.
Hazırlanıyor...