Kuşadası Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL-AVRUPA(ESENLER)
KUŞADASI
İSTANBUL-AVRUPA(ALİBEYKÖY
KUŞADASI
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
KUŞADASI
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
KUŞADASI
İSTANBUL-AVRUPA(ESENLER)
KUŞADASI
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
KUŞADASI
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
KUŞADASI
İSTANBUL (Esenler)
Kuşadası

Kuşadası Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Aydın - 9

Telefon Alan Kodu

256

Otogar Sayısı

0

Ülkemiz turizmine büyük katkılar sağlayan, özellikle de yaz dönemlerinde yoğun bir tatilci kitlesini ağırlayan Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçedir.

İlçenin Efeler'e 71 km. uzaklıktadır. İzmir iline uzaklığı 96 km. Efes Antik Kentine 20 km. Selçuk ilçesine 15 km. Bodrum ilçesine 157 km uzaklıkta yer almaktadır. İlçeye sürekli olarak gidiş-gelişlerin olmasından dolayı ve turizm ağının her geçen gün daha da gelişmesinden dolayı, ilçe dünya çapında bir üne sahiptir.

Tarihi geçmişi, uzun dönemler öncesine dayanmaktadır. Ancak ilk olarak kimler tarafından kurulduğu bilinmeyen Kuşadası hakkında, tarihi kaynaklarda yer alan bilgilere göre Efes'e bağlı Neopolis ismi ile İyonlar tarafından yerleşim yeri olarak kurulduğu zikredilmektedir.

MÖ 3000 yıllarında Lelegler, MÖ 11.yy'da Aioller, MÖ 9.yy'da İyonların bölgede hâkim olmasıyla el değiştiren Kuşadası, tarihi ihtişamı ve doğal güzellikleriyle günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

2015 nüfus sayımına göre 103,849 nüfusa sahip olan Kuşadası’na gitmek için Aydın otobüs bileti alarak güzergâh üzerinden ulaşılabildiği gibi çevre illerden hareket eden araçlarla da ulaşılabilmektedir.

Kuşadası’na nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Aydın otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Kuşadası Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Kuşadası Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Kuşadası Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kuşadası Otobus Bileti Almak için Kuşadası Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kuşadası Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Ankara - Kuşadası 95 TL
İzmir - Kuşadası 20 TL
Antalya - Kuşadası 100 TL
İstanbul - Kuşadası 120 TL
Esenler - Kuşadası 120 TL
Hazırlanıyor...