Kumluca Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
KUMLUCA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
KUMLUCA

Kumluca Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Antalya - 7

Telefon Alan Kodu

242

Otogar Sayısı

0

Antalya’ya 97 km. uzaklıkta yer alan Kumluca ilçesi, turizm dünyasının rağbet ettiği ilçelerden biridir.

1830 yılında Kumluca’nın 5 km. doğusunda bir tepenin eteğinde kurulan “Sarı Kavak” ilk yerleşim yeri olarak bilinmektedir. İlçenin adı, burada yetiştirilen karpuzların, bir dönem bir tüccar tarafından yetiştirilerek satıldığında, köylülerce “bu karpuzlar nerede yetiştiriliyor?” sorusu üzerine tüccarın verdiği “derenin kenarında Kumluca’da” demesinden sonra bölgenin adının Kumluca olarak anıldığı anlatılmaktadır.

Güneyinde Akdeniz, batısında Finike ilçesi, batı ve kuzeybatı yönünde Elmalı ilçesi ile komşuluk eden Kumluca ilçesi, ulaşım açısından stabil yollara sahiptir.

Antalya otobüs bileti alınarak güzergah üzerinden ulaşılabildiği gibi il merkezinden hareket eden minibüslerle de ulaşılabilmektedir. İlçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 67,165 olarak hesaplanmıştır.

Kumluca’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Antalya otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Kumluca Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...