Kumluca Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Antalya - 7

Telefon Alan Kodu

242

Otogar Sayısı

0

Antalya’ya 97 km. uzaklıkta yer alan Kumluca ilçesi, turizm dünyasının rağbet ettiği ilçelerden biridir.

1830 yılında Kumluca’nın 5 km. doğusunda bir tepenin eteğinde kurulan “Sarı Kavak” ilk yerleşim yeri olarak bilinmektedir. İlçenin adı, burada yetiştirilen karpuzların, bir dönem bir tüccar tarafından yetiştirilerek satıldığında, köylülerce “bu karpuzlar nerede yetiştiriliyor?” sorusu üzerine tüccarın verdiği “derenin kenarında Kumluca’da” demesinden sonra bölgenin adının Kumluca olarak anıldığı anlatılmaktadır.

Güneyinde Akdeniz, batısında Finike ilçesi, batı ve kuzeybatı yönünde Elmalı ilçesi ile komşuluk eden Kumluca ilçesi, ulaşım açısından stabil yollara sahiptir.

Antalya otobüs bileti alınarak güzergah üzerinden ulaşılabildiği gibi il merkezinden hareket eden minibüslerle de ulaşılabilmektedir. İlçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 67,165 olarak hesaplanmıştır.

Kumluca’ya nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Antalya otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Kumluca Otobus Firmaları

Kumluca Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Kumluca Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Kumluca Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Kumluca Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kumluca Otobus Bileti Almak için Kumluca Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kumluca Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
İzmit - Kumluca 115 TL
Gölhisar - Kumluca 50 TL
İstanbul - Kumluca 140 TL
Denizli - Kumluca 70 TL
.
Hazırlanıyor...