Korgun Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Çankırı - 18

Telefon Alan Kodu

376

Otogar Sayısı

0

İç Anadolu bölgesinde Çankırı’ya bağlı bir ilçe olan Korgun, M.Ö 13. Yüzyıldan itibaren varlığı bilinen bir yerleşim yeridir.

Hititlerin yerleşim alanı içinde bulunan Korgun, Romalıların egemenliğinde bir dönem kalmış, 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’nden sonra burayı egemenliği altına almıştır. 1309 yılından itibaren Çandaroğulları ve İsfendiyaroğulları Beyliği'nin toprakları olmuş, daha sonra da Osmanlı egemenliği altına girmiştir.

Çankırı il merkezine 16 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 4,116 olarak hesaplanmıştır. Çankırı otobüs bileti alarak şehir merkezinden ilçeye hareket eden ilçe minibüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir.

Korgun’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Çankırı otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

Korgun Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Korgun Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Korgun Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Korgun Otobus Bileti Almak için Korgun Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Korgun Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Ankara - Korgun 50 TL
.
Hazırlanıyor...