Kızılcahamam Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Ankara - 6

Telefon Alan Kodu

312

Otogar Sayısı

0

Ankara il merkezinden 83 km. uzaklıkta yer alan Kızılcahamam, Çubuk, Kazan, Ayaş, Güdül, Çamlıdere ilçeleri ile Bolu ve Çankırı illeri arasında yer alan Ankara’nın en yeşil ve ormanlık bakımından en zengin ilçesidir.

Şey Hamamı Kaplıcası ilçeye 16 km. uzaklıkta yer alıyor. Bu kaplıca, Türkiye ve dünya turizmi açısından önemli bir yerdir. Soğuksu Milli Parkı, kaplıcaları, otelleri, maden suları, tarihi yerleri ve festivalleri tanınan şifa merkezi Kızılcahamam, kendi adıyla üretilen maden suyu ile de bilinmektedir.

Net olarak tarihi hakkında bilgi bulunmamakla birlikte Hititler, Friglerin, Lidyalıların, Perslerin, Galatların, Romalıların, Bizanslıların eline geçtikten sonra 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’nden sonra Türklerin eline geçmiştir.

Günümüzde modern bir yapılanma ile birlikte tarihi ve doğal dokulara sahip olan ilçeye Ankara otobüs bileti satın alarak gidilebildiği gibi ilçe minibüsleriyle şehir merkezinden de ulaşılabilmektedir. 2015 nüfus sayımlarına göre Kızılcahamam’ın nüfusu 25,179 olarak belirlenmiştir. 

Kızılcahamam’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Ankara otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Kızılcahamam Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...